Teema

Vanem Quentin L. Cook

Vanem Quentin L. Cooki toetati Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumis 6. oktoobril 2007. Ta kutsuti üldjuhiks 1996. a aprillis ja ta teenis Seitsmekümne Kvoorumi ning Esimese ja Teise Seitsmekümne Kvoorumi juhatuses.

Seitsmekümnena teenis ta Filipiinide piirkonna juhtkonnas, Vaikse ookeani saarte ja Põhja-Ameerika loodepiirkonna juhatajana ning Kiriku misjonäriosakonna tegevdirektorina.

Kiriku üldjuhiks kutsumise ajal töötas ta Sutter Health Systemi aseesimehena. Varem oli ta California tervishoiuameti president ja tegevjuht. Enne seda tegutses ta San Francisco Bay piirkonna juristifirma ärijuristina ja juhtivpartnerina. Ta on olnud mitme äri- ja mittetulundusühingu juhatuse liige.

Ta on teeninud Kirikus piiskopina, San Francisco California vaia vaiajuhatajana ja Põhja-Ameerika läänepiirkonna regionaalse esindajana ja piirkonna juhina. Noore mehena teenis ta misjonil Suurbritannias.

Ta on pärit Loganist Utah’st, sai oma bakalaureuse kraadi politoloogia erialal Utah State Ülikoolist ja õigusteaduste doktori kraadi Stanfordi Ülikoolist.

Ta abiellus Mary Gaddie’ga 30. novembril 1962. Neil on kolm last.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.