Teema

Vanem Neil L. Andersen


Vanem Neil Linden Andersen kutsuti Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku apostliks 4. aprillil 2009.

Vanem Andersen teenis enne oma Kaheteistkümne Kvoorumi kutset Seitsmekümne juhtkonna vanemliikmena. Ta kutsuti Esimese Seitsmekümne Kvoorumi liikmeks 1993. aasta aprillis, 41-aastasena. Varem juhatas ta Kiriku tööd piirkonna juhatuse liikmena Lõuna-Brasiilias ja Lääne-Euroopas. Samuti aitas ta juhtida Kiriku tööd Mehhikos ja Kesk-Ameerikas. Peale selle korraldas ta Kiriku audiovisuaalset toodangut, sealhulgas filmi „Testamendid: üks kari ja üks Karjane“ filmimist. Kiriku audiovisuaalosakonna tegevdirektorina juhatas ta konverentsikeskuse hoone ehitamist. Lisaks inglise keelele, tema emakeelele, räägib ta ka prantsuse, portugali ja hispaania keelt.

Enne üldjuhi kutset teenis vanem Andersen misjonijuhatajana Prantsusmaa Bordeaux’ misjonil ja Tampa Florida templi presidendina.

Vanem Andersen sündis Loganis Utah’s ja kasvas Pocatellos Idahos.

Ta lõpetas Brigham Youngi Ülikooli, kus oli Hinkley stipendiaat, ja sai oma ärijuhtimise magistrikraadi Harvardi Ülikoolist. Pärast oma hariduse omandamist kolis ta Tampasse Floridasse, kus tema ärialased huvid hõlmasid reklaamindust, kinnisvaraarendust ja tervishoidu.

Vanem Andersenil ja tema naisel Kathy Williams Andersenil on neli last.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.