Teema

FamilySearchi veebileht

FamilySearch.org on üks populaarsemaid genealoogia töövahendeid maailmas. Seda veebilehekülge toetab Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik ja see on tasuta ning üldsusele avatud. Alates selle käikulaskmisest 1999. aasta mais on FamilySearch.org veebilehte külastanud üle 150 miljoni inimese, et oma pereajaloo kohta rohkem teavet saada.

Andmed internetis
Veebilehe FamilySearch.org külastajad pääsevad ligi rohkem kui miljardile digipildile ja dokumendiregistrile kogu maailmas. Nende andmete seas on valitsuste ja kirikute ülestähendused sündidest, abieludest ja surmadest, rahvaloendustest, pärimisandmetest, maaregistritest, värbamiskaartidest ja paljudest muudest allikatest. Iga nädal avaldatakse miljoneid uusi allikaid.

Paljud veebilehe FamilySearch andmed on indekseeritud, mis teeb nende otsimise lihtsamaks. Indekseid loovad vabatahtlikud. Praegu on kogu maailmas üle 125 000 aktiivse indekseerija, kes sisestavad päevas umbes miljon nime. Igaüks võib vaatamata vanusele, religioonile ja tehnilistele teadmistele aidata seda tööd teha. Vaja läheb vaid arvutit ja internetiühendust. Tasuta elektrooniline taotlus on saadaval seitsmes keeles.

Uurimisabi
Veebileht FamilySearch.org pakub mitmeid ressursse aitamaks inimestel uurida oma pereajalugu. Näiteks FamilySearch Wiki on interaktiivne elektrooniline entsüklopeedia pereajaloo uurimiseks. See veebileht sisaldab uurimisabisid, juhiseid ja nõuandeid FamilySearchi ekspertidelt, kuid samas on see ka koht, kus igaüks võib jagada oma genealoogiaalaseid teadmisi. Veebilehe külastajad võivad teha otsinguid vastavalt geograafilisele piirkonnale või teemale, et leida kasulikku informatsiooni enda sugupuu uurimisel.

FamilySearchi foorumites võivad inimesed interneti kaudu küsida uurimisalaseid küsimusi ja FamilySearchi personal või mõni genealoogiahuviline võib aidata neil vastuse leida.

Interneti vahendusel ja kodust lahkumata saab osa võtta ka tasuta kursustest, mis on saadaval FamilySearchi veebilehel.

Kursuste pikkus ja formaat sõltuvad teemast, kuid tavaliselt sisaldavad need esitleja videot, PowerPointi esitlust ja jaotusmaterjali. Paljusid klasse õpetavad tunnustatud Salt Lake City Pereajaloo raamatukogu eksperdid, kuid FamilySearch teeb koostööd ka teiste genealoogide ja asutustega, nagu Midwesti Genealoogia Keskusega Independence’is Missouri osariigis.

Lühiülevaade
Siin on lühike ülevaade veebilehest FamilySearch.org.

  • Nimede arv andmebaasis: üle ühe miljardi
  • Vaatamiste arv päevas: üle 10 miljoni
  • Külastajate arv kuus: üle kolme miljoni
  • Ühe päeva jooksul vaadatud lehekülgede arv: üle ühe miljoni
  • Registreeritud kasutajate arv: üle ühe miljoni
  • Vaatamiste arv käikulaskmisest alates: üle 15 miljardi
  • Külastajate arv käikulaskmisest alates: üle 150 miljoni

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.