Pressiteade

Vanem ja õde Gong kõnelevad RootsTechi pere avastamise päeval

Ülekanne toimub laupäeval, 4. märtsil 2023. a

Vanem Gerrit W. Gong Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist ja õde Susan Gong on 2.–4. märtsil 2023 virtuaalselt ja kohapeal aset leidva ülemaailmse pereajaloo kokkusaamise Rootstechi viimase päeva, pere avastamise päeva peaesinejad.

Vanem ja õde Gongi ettekanne kantakse üle laupäeval, 4. märtsil kell 13.30 (Kaljumäestiku aja järgi) veebilehel RootsTech.org, YouTube’is RootsTechi kanalil, veebilehel Broadcasts.ChurchofJesusChrist.org ning evangeeliumi raamatukogu rakenduses.

Mis on pere avastamise päev?

FamilySearch International korraldab igal aastal RootsTechi ning seda toetab Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik, et aidata inimestel oma mineviku, praeguseid ja tulevasi peresid ühendada ning neist jõudu ammutada.

Pere avastamise päev on RootsTechi ajal toimuv ühepäevane üritus, mis on suunatud just viimse aja pühadele.

RootsTechi selle aasta teema on „ühendamine” – inimeste, traditsioonide, lugude, mälestuste, tehnoloogia, innovatsiooni, kogukondade ja perede ühendamine.

„Mõnikord mõtleme, et meie otsused mõjutavad vaid meid endid,” ütles vanem Gong. „Oma pere avastamine tuletab meile vastupidist meelde. Oleme oma põlvkondadega ühendatud rohkem, kui me tavaliselt arvame.”

„Põlvkondadeüleselt säilitatavatel ja jagatavatel lugudel võib olla meie südametele ja meeltele kestev mõju,” lisas õde Gong. Ta loodab, et perelugude avastamine, ülesmärkimine ja jagamine aitab inimestel “rohkem hinnata enne meid elanute raskusi, julgust, usku ja ohverdusi”.

„Mulle meeldib see fakt, et pere avastamise seiklustel ei ole algust ega lõppu,” ütles vanem Gong. „Need seiklused jätkuvad mõlemas suunas, ühendades mineviku ja tuleviku peresid.”

 • Vaata rohkem teavet just viimse aja pühadele loodud sektsioonide kohta veebilehelt RootsTech.org.
 • Vaata rohkem teavet 2023. a juhtide koolitusest templi ja pereajaloo kohta.

RootsTechi kõigile kolmele päevale registreerumine on nüüd avatud veebilehel RootsTech.org. Miljoneid oodatakse 2.–4. märtsini 2023 osalema virtuaalselt ja kohapeal, et saada osa inspireerivate peaesinejate kõnedest, õpetlikest tundidest, innovatiivsetest tehnoloogiatest ja võimalusest ühendada isikuid nende peredega.

„Pered on ühiskonna alus,” ütles eelmise aasta oktoobris FamilySearchi tegevdirektor Steve Rockwood. „Perede põlvkondadeülene ühendamine ja sidumine tugevdab ühtviisi nii üksikisikuid kui ka rahvaid. Oleme hämmastunud ja meil on olnud hea meel näha, milline roll on RootsTechil olnud aidata sõna otseses mõttes miljonitel isikutel ühendada end oma mineviku, praeguse ja tulevase perega.”

Rahvusvahelise konverentsina pakub RootsTech elamust inimestele üle kogu maailma. Kuna hetkel on rohkem kui 800 kaastööd pereajaloo, kultuuri ja pärandi kohta Euroopa riikide keeltes, on eurooplaste ja nende järglaste jaoks muutumas järjest lihtsamaks saada rohkem teada enda ja oma päritolu kohta. Igal aastal laiendatakse järjest kasvavat videoraamatukogu sisuga, mis pärineb üle maailma ja mis on saadaval paljudes keeltes.

Sellel aastal hõlmab RootsTech ka kohapeal Salt Lake Citys Salt Palace’i konverentsikeskuses toimuvat üritust, mis täiendab veebikogemust.

Ühine RootsTechiga veebis või osale kohapeal


Tasuta veebiüritus sisaldab:

 • Rohkem kui 200 uut tellitavat sektsiooni ja õppetundi
 • Ettekanded pealaval ja peaesinejad
 • Tšäti tugi ja uurimuse veebikonsultatsioonid
 • Nõbudega ühenduse loomine, kasutades rakendust Relatives at RootsTech (Sugulased RootsTechil) ja sõnumite saatmine
 • Virtuaalne näitusesaal

Kolmepäevane kohapealne elamus Utah’ osariigis Salt Lake Citys konverentsikeskuses maksab 98 dollarit. See sisaldab ligipääsu ka virtuaalsele osalusele ning:

 • Rohkem kui 180 kohapealset sektsiooni koos küsimuste ja vastustega
 • Kohapealne uurimisabi FamilySearchi raamatukogus
 • Praktilised sponsorite demonstratsioonid näitusesaalis
 • Sõprade ja nõbudega kohapealne ühenduse loomine
 • Toit ja snäkid

Ligipääs näitusesaali Salt Lake Citys on tasuta ja see sisaldab rohkem kui 200 näitust, toodete esitlust ja suhtlemist uurimisspetsialistidega.

„Nendele, kes kahtlevad, kas liituda meiega virtuaalselt või kohapeal, siis selle aasta parim osa on, et saate valida viisi, kuidas meiega liitute,” ütles FamilySearchi ürituste direktor Jen Allen septembris 2022 peetud RootsTechi küsimuste ja vastuste otseülekandes. „Me loodame, et võimalusel tulete Salt Lake’i, kuid kui te ei tule, siis virtuaalne kogemus saab olema uskumatult hea. Me ei jõua ära oodata, et teie kõigiga üle kogu maailma ühineda.”

RootsTech 2023 kohta lisateabe saamiseks külastage veebilehte RootsTech.org. Registreerimisvalikute ja protsessi kohta liseateabe saamiseks vaadake Facebookis küsimuste ja vastuste otseülekannet.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.