Pressiteade

Uus lihavõttekontsert „Lunastaja" kujutab Kristuse elu ja teenimistööd vaimuliku muusika ja inspireeritud kunstiteoste kaudu

Kontsert on eetris 26. märtsil ja on saadaval kuni aprilli keskpaigani

Uue ülestõusmispühade kontserdi, mis tähistab meie Päästja Jeesuse Kristuse elu ja teenimist, valmistas ette Euroopa Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik ja see algab 26. märtsil 2023. Programm pealkirjaga „Lunastaja” sisaldab muusikat Jenny Oaks Bakeri samanimeliselt albumilt ja seda filmiti hiljuti koos tema ja noorteorkestri ning kooriga Goshenis Utah’s. Samal võtteplatsil filmiti aastaid tagasi piiblivideote sarja.

Põhja-Euroopa piirkonna usujuht vanem Hans T. Boom ütles: „See on esimene kord, kui Kirik Euroopas filmib ülestõusmispühade kontserdi. Kaunis muusika, võimsad kujundid ja maailmakuulsate Euroopa maalikunstnike teosed annavad sellele väga erilisele pühale lisatähenduse. Loodame, et Kiriku liikmed ja sõbrad tunnevad seda vaadates innustust ning kasvab nende soov järgida Jeesust Kristust ja olla heaks mõjuks maailmas.

Enne iga muusikanumbrit tutvustatakse ühe Euroopa kunstniku tuntud Kristuse-keskset kunstiteost. Näidatakse meistriteoseid Leonardo Da Vincilt, Carl Blochilt, Angelica Kaufmannilt, Henrich Hofmannilt, Francisco de Zurbaránilt, Bertel Thorvaldsenilt, Simony Deweylt ja teistelt. Jutustajaks on Rootsi meelelahutaja Louis Herrey Taanis Frederiksborgi lossis, kus asub mainekas Carl Blochi galerii. Louis Herrey võitis koos vendadega 1984. aastal Eurovisiooni lauluvõistluse.

Kontserdist rääkides ütles Louis Herrey, et tema arvates viitab iga hea ja kiiduväärt asi Kristusele. „Meile tuleb seda aeg-ajalt meelde tuletada. See ülestõusmispühade kontsert on üks neist meeldetuletustest. Mul on tõeline au, et sain olla osa sellest lavastusest, esitledes aupaklikke kunstiteoseid, mis tuletavad meile meelde, mida meie Issand ja Päästja meie jaoks tähendab, ning aitavad juhtida tähelepanu Tema tervendavale väele,” ütles ta kokkuvõtteks.

Jenny Oaks Baker rääkis, et ka tema tunneb end tohutult õnnistatuna, et saab osaleda selles lavastuses, mis räägib Päästjast Jeesusest Kristusest. „Olen väga tänulik, et saan esitada Päästja elu kujutavate stseenide taustaks inspireeritud muusikat, mille on loonud ja millele on seade teinud Kurt Bestor. Loodan, et see lavastus võimaldab kõigil tunda Vaimu ja lähendab neid Jeesusele Kristusele.”

Kontserdi formaat ja kuidas vaadata

Kontsert on filmitud inglise keeles ja see tõlgitakse 31 keelde. See on saadaval

Kiriku iga riigi kodulehel, YouTube’is ja Facebookis alates pühapäevast, 26. märtsist 2023 kell 19.00, Eesti aja järgi (18.00 CET) ning see on saadaval kuni 2023. aasta aprilli keskpaigani.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.