Pressiteade

Tehakse teatavaks Oslo templi asukoht Norras

Jeesuse Kristuse Kiriku ustavad liikmed peavad templeid Issanda kojaks ja kõige pühamaks kummardamispaigaks maa peal.

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimene Presidentkond on avaldanud Oslo templi asukoha Norras, millest teavitati 2021. a aprillis. Tempel ehitatakse 3,2-hektarilisele krundile, mis asub Hvalstadi külas Smedsvingeni ja Ravnsborgveieni teel. Plaanide järgi tuleb tempel ühekorruseline ja ligikaudu tuhanderuutmeetrine ning selle juurde kuuluvad külalismaja ja vastuvõtuhoone.

Oslo tempel on esimene tempel Norra riigis ja neljas Skandinaavias. Praegu peavad Norra viimse aja pühad sõitma templisse Taani pealinna Kopenhaagenisse või Rootsi pealinna Stockholmi.

Esimesed viimse aja pühade misjonärid saabusid Norrasse 1850. aastatel. Mõne järgnenud aasta jooksul liitus Kirikuga tuhandeid norralasi, kellest umbes pooled immigreerusid Ameerika Ühendriikidesse. Nüüdisajal on Norra koduks umbes 4500 viimse aja pühale.

Templi detailplaneering on alles arendamisel. Edasine teave, sealhulgas hoone välisilme kohta, avalikustatakse hiljem. Ka ehitamisega alustamise kuupäevad tehakse teatavaks tulevikus. Projektijuhid alustavad peagi tööd linnaametnikega templi esialgsete plaanide jaoks ja esitavad avalikkusele mõeldud dokumendid lähikuudel.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.