Teema

President Dieter F. Uchtdorf

Vanem Dieter F. Uchtdorfi toetati Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumi liikmena 2. oktoobril 2004. 3. veebruaril 2008 kutsuti ta teiseks nõuandjaks Kiriku Esimeses Presidentkonnas ja ta teenis selles ametis kuni 2018. aasta jaanuarini. Ta on teeninud üldjuhina alates 1994. a aprillist.

President Uchtdorf sündis 6. novembril 1940 tolleaegses Mährisch-Ostraus Tšehhoslovakkias Karl Albert ja Hildegard Else Opelt Uchtdorfi perre. Ta kasvas Zwickaus Saksamaal, kus tema pere liitus Kirikuga aastal 1947.

Ta õppis inseneriks ja hiljem jätkas oma õpinguid ärijuhtimise erialal Saksamaal Kölnis ja rahvusvahelise ärijuhtimise alal Šveitsis Lausanne’is. President Uchtdorf liitus Saksa õhujõududega 1959. aastal ja sai piloodipaberid Texases Big Springis ning hävituslenduri koolituse Arizonas Phoenixis.

1965. aastal asus president Uchtdorf tööle piloodina Saksa lennufirmas Lufthansa. Ta töötas lennukikaptenina aastatel 1970 kuni 1996, lennates paljude erinevate lennukitega ja lõpetades oma karjääri, lennates B747-ga. Ta on töötanud mitmel juhtival kohal, sealhulgas lennufirma piloodikooli juhina, pardateenuste direktorina ja lennumeeskonna juhina. Üldjuhiks kutsumise ajal töötas ta lennutegevuse vanemasepresidendina ja peapiloodina Saksa lennufirmas Lufthansa. Ta töötas samuti Lennutegevuse Komitee ja Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni esimehena. Ta on teeninud mitmes valitsuse ja ettevõtjate täitevkomitees.

President Uchtdorf abiellus Harriet Reichiga 14. detsembril 1962. Neil on kaks last ja kuus lapselast. Pärast president Uchtdorfi apostliks kutsumist on nad õde Uchtdorfiga elanud alaliselt Ameerika Ühendriikides.
 
President ja õde Uchtdorfile meeldib reisida. Nad on käinud enamikus maailma paikades. Neile meeldib matkamine, klassikaline muusika ja oma laste ja lapselastega aja veetmine.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.