Pressiteade

Piiskop Caussé jagab Kiriku hoolekande ja humanitaarabi programmide olemust

Meie elu ajalikud ja vaimsed aspektid on fundamentaalselt läbi põimunud,” ütles piiskop Caussé, kes rääkis Los Angelesi lähedal Lõuna-California ülikoolilinnakus rohkem kui 800 ülikooli administratsiooni liikmele, õppejõule ning kogukonna- ja usujuhile Kiriku hoolekandeprogrammi juhtpõhimõtetest.

  

Sedasama põhimõtet illustreeris külluslikult Päästja enda elu,” selgitas ta. „Kuigi suur osa Tema ajast oli pühendatud õpetamisele – millest annavad tunnistust Tema vägevad jutlused ja tähendamissõnad –, on piiblilood samamoodi täis näiteid sellest, kuidas Ta rahvahulki toitis ja haigeid tervendas.”

Piiskop Caussé rääkis kuulajaskonnale, et mormoonid ja teised kristlased püüavad teha isiklikke ohverdusi, kuna nad on pühendunud Jeesusele Kristusele ja teenimisteod õnnistavad nii andjat kui ka saajat.

Just see fenomen – mõlemapoolselt kasulik mõju, mis teenimisel on nii andjale kui ka saajale – innustab meid Kirikuna mitte ainult andma abi annetatud raha ja tarvikute näol, vaid looma võimalusi teenimiseks ja isiklikuks läbikäimiseks,” lisas ta.

Enesega toimetulek on olnud Kiriku hoolekandeprogrammi aluspõhimõte selle algusest peale,” ütles piiskop Caussé.

Ta ütles, et vaeste ja puudust kannatavate eest hoolitsemine sai üheks Kiriku missiooniks president Thomas S. Monsoni juhtimise ajal. „Kuni tema viimaste eluaastateni võis [president Monsonit] näha vabal ajal külastamas haiglaid, hoolekodusid ja vanainimeste kodusid, et neid abistada ja rõõmustada. Ta mõistis, et vaatamata sellele, kui palju jutlusi ta poodiumilt pidas, oli kõige tähtsam jutlus see, mida ta õpetas oma elu ja eeskujuga.”

Piiskop Caussé, kes vastutab Kiriku ilmalike asjade eest, sealhulgas hoolekande- ja humanitaarprogrammid, ütles, et ülemaailmsed püüded vaeste ja puudust kannatavate eest hoolitsemiseks kaasavad partnereid ja kogukonna liikmeid teistest uskudest.

Üheskoos suheldes, külg külje kõrval teenides saame me üksteiselt tuge, ja just sellel põhjusel püüame me, kus vähegi võimalik, kaasata oma humanitaarprojektidesse vabatahtlike teenimist,” ütles ta.

Mormoonide juht märkis ära Kiriku arendatud veebilehe JustServe.org, mida võib kasutada mistahes kogukond, et oma teenimisvõimalustest teada anda.

Kirik on samuti saanud üle maailma tunnustust mormooni abikäte programmi eest, mis sai alguse sellest, kui kümned tuhanded vabatahtlikud oma erekollastes särkides läksid appi pärast seda, kui orkaan Harvey tabas Houstonit Texases ning orkaanid Irma ja Maria tabasid Kariibi mere saari, misjärel Irma sealt edasi veel ka Florida osariiki liikus.

Houstonis asetleidnu tunnistab põhimõttest, et Kiriku hoolekandesüsteem ei ole tohutu suur Utah' osariigist juhitav programm. Sagedamini on see enesega toimetuleku põhiväärtustel ja oma ligimeste eest hoolitsemise põhimõtetel tegutseva väikese grupi või üksikisiku inspiratsioon ja initsiatiiv,” ütles piiskop Caussé. „Kuid teistele abikätt ulatades tundsid ka vabatahtlikud ise meelteülendust.”

Seda sündmust viisid läbi Chapman’s Fish Interfaith Center ja Viimse Aja Pühade õpilasühing. Sümpoosioni korraldas John A. Widtsoe Foundation.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.