Pressiteade

Kiriku prohveti nõuanne millenniumi põlvkonnale, kes elab ärevas maailmas

President Nelson ja tema abikaasa Wendy kõnelesid küünlavalgusõhtul Las Vegases Ameerika Ühendriikides.

Kuidas võib pealekasvav põlvkond elada oma elu õnnelikumalt ja tähendusrikkamalt? Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku president Russell M. Nelson rääkis laupäeval 17. veebruaril 2018 noorte täiskasvanute rühmale Las Vegases Nevadas, et osaliselt võib selle vastuse leida tähendamissõnast, mis räägib segajate ja kiusatuste vältimise tähtsusest.

Ta alustas oma kõnet, jagades tähendamissõna rõhutamaks, et „teie lõplik turvalisus selles elus seisneb selles, et te ei astu seda esimest ahvatlevat sammu selles suunas, kuhu te ei tohiks minna, ega tehes seda, mida te ei tohiks teha”.

Prohvet selgitas, et inimestena on meil kõigil himusid, mis on meie püsimajäämiseks olulised. „Need himud on absoluutselt olulised elu püsimajäämiseks. Seega, mida teeb vastane?” küsis Ta. „Ta ründab meid meie himude kaudu. Ta ahvatleb meid sööma asju, mida me ei tohiks süüa, ja jooma asju, mida me ei tohiks juua, ning armastama, nagu me ei tohiks armastada!”

President Nelson rääkis sadadele noortele täiskasvanutele, kes osalesid küünlavalgusõhtul Las Vegase mormoonide kogudusehoones, et nad peaksid õppima omama selles elus eesmärki, teadma, kes nad on, miks nad siin on ning kuidas õppida tundma jumalikke seadusi.

  

Isiklik identiteet

Üks kõige tähtsam asi, mida te peate elus teada saama, on see, kes te tõeliselt olete,” ütles president Nelson. Ta innustas oma kuulajaskonda õppima nende vanemate, vanavanemate ja teiste eelkäijate kohta nende sugupuus. Ta ütles, et kõige tähtsam on, et nad peaksid teadma oma ülimat identiteeti.

Teadke, et te olete Jumala valitud poeg ja tütar, kes on loodud Tema näo järgi,” rääkis president Nelson.

Õde Nelson, kes samuti laupäeva õhtul kõneles, ütles: „On aeg lõpetada enese võrdlemine teistega. ‥ Vaadake, mis juhtub, kui te annate Issandale teada, et soovite tõsimeeli teha seda, mida te siia maailma tegema tulite. Ta võib paljusid asju väga dramaatiliselt muuta. Seega olge valmis oma elu suurimaks seikluseks, seikluseks, milleks te sündisite.

Eesmärk

President Nelson tuletas kohalviibijatele meelde, et igaüks on loodud teatud eesmärgil ning on oluline vastata oma elus küsimusele „miks?”.

Kui te hakkate mõistma, millisena Taevane Isa teid näeb ja mida Ta ootab, et te Tema heaks teeksite, ei ole teie elu enam iial endine,” ütles president Nelson.

Jumalik seadus

President Nelson ütles, et tema kogemus südamekirurgina õpetas talle, et jumalikud seadused on avastatavad, ettearvatavad, usaldusväärsed ja korratavad. See, selgitas ta, on religiooni tõeline teadus. Näiteks eksisteerivad seadused, mis juhivad tuksuvat südant, ja samuti on seadused, mis juhivad ilmutust.

Üks suurus võib tõepoolest sobida kõigile, kes on täna siin,” ütles õde Nelson. „Kõik, mida poodiumilt öeldakse, võib sobida täielikult igaühele teist, kuna Püha Vaim sobitab kõik öeldu just teie eluga. Mina ei tea, mida te peate kuulma, kuid Issand teab.”

Õde Nelson meenutas, kuidas ta 24-aastaselt kihluse katkestas, kuna oli üldkonverentsi kuulates inspiratsiooni saanud.

President Nelson ütles: „Mida enam Jumala seaduseid sa tunned – ja mis veelgi tähtsam, nende järgi elad –, seda efektiivsem on sinu õigemeelne juhtimine.” President Nelson innustas kõiki kohalviibijaid järgima Jeesust Kristust, pannes oma elus esikohale palve, teenimise ja hoolika Jumala seaduste uurimise.


 

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.