Teema

Pereajaloo raamatukogu

FamilySearch toetab maailma suurimat genealoogiaraamatukogu − Pereajaloo raamatukogu Salt Lake Citys Utah’s. Maailmakuulsa rajatise teenused on tasuta ja see on üldsusele avatud.

Raamatukogus töötavad kogenud uurimistöö konsultandid ja vabatahtlikud, kes oskavad aidata algajaid nende sugupuu uurimise alustamisel või kogenud pereajaloolasi uue informatsiooni leidmisel. Personali liikmed võivad soovitada uurimisallikaid, vastata küsimustele geograafia või keelte kohta ja juhatada, mis andmed on saadaval mingi kindla asukoha kohta ning kuidas neid andmeid kasutada. Raamatukogu pakub samuti klasse ja töötubasid nii koha peal kui ka interneti vahendusel neile, kellel pole võimalik Salt Lake Citysse reisida.

Raamatukogu kollektsioon sisaldab üle 3 miljardi surnud inimese nime rohkem kui 100 riigist. Seda informatsiooni hoitakse:
•2,4 miljonil mikrofilmi rullil,
•727 000 mikrofišil,
•356 000 raamatus, perioodika väljaandes ja teistel formaatidel,
•rohkem kui 4500 ajakirjas{nb}{nb} {nb},
•3725 elektroonsel vahendil.

Neid materjale tehakse üha enam kättesaadavaks ka FamilySearchi veebilehel. Ülestähendusi, mis on endiselt kättesaadavad ainult mikrofilmil või mikrofišil, võib leida FamilySearchi kataloogist otsides. Paljusid andmeid võib väikese tasu eest laenutada kohalikule pereajaloo keskusele.

Pereajaloo raamatukogu on üks Utah’ populaarseim turismiobjekt, mida külastab igal aastal üle kümne tuhande inimese. Inimesed, kes kaaluvad Salt Lake Cityt külastada, võivad leida lisainformatsiooni Pereajaloo raamatukogu külastamise kohta veebilehelt FamilySearch.org.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.