Uudislugu

Noorte vallaliste täiskasvanute mini-konverents

10.-12. mail oli Baltikumi noortel vallalistel täiskasvanutel suurepärane võimalus nautida üheskoos suviselt sooja nädalavahetust. Kokku saadi Tallinna koguduse hoones juba reede õhtul. Enamus, ligikaudu 50-st osavõtjast, olid aegsasti kohal. Noored vallalised täiskasvanud olid kohale saabunud Eestist, Lätist, Leedust, lisaks veel ka Soomest ning Venemaalt. Paljuks ei pidanud Balti riikide noorte minikonverentsile sõita ka eestlane Suurbrittanniast.

Kaks kuud sisukat planeerimistööd kandis vilja ning Eesti ringkonna noorte ideed võeti kõigi poolt 3 päeva jooksul rõõmuga vastu. Esimesel minikonverentsi päeval oli suurimaks sündmuseks talendiõhtu ja sealsed etteasted. Teisel päeval said noored osa mitmetest töötubadest, nii vaimu kui keha virgutavatest. Evangeeliumit ja pühakirju õpiti uurima Õde ja Vend Crandalli juhendamisel. Misjoni president ja tema abikaasa olid isiklikult need, kes jagasid kogemusi kohtamaskäimisest, armastusest ja igavesest abielust.

Gary Wilkinson, ameeriklasest misjonär Eesti korvpalliplatsil, jagas tunnistust usule pöördumisest, eesmärkide seadmise olulisusest, käskude tähtsusest ja nendest kinnipidamise olulisusest. Noored võisid üksteist paremini tundma õppida kiirkohtingu käigus ja tantsima õppida Lätist kohale tulnud õpetaja juhendamisel. Ei möödu konverentsi, kus puuduks tunnisuste koosolek. Ka äsja toimunud konverentsi planeeritud osaks oli üksteisega tunnistuste jagamine. Noortele meeldib tugevdada teiste tunnistust, jagades enda oma, tugevdada iseenda tunnistust, kuulates kaaslaste oma.

Pühapäeval, nagu kogu nädalavahetuse jooksul, oli Vaimu tunda igal sammul. Enim samme sai maha käidud Tallinna vanalinna ekskursioonil, mida juhtisid giidid noorte endi hulgast. Linna ilu ja olu tutvustati, mõeldes eelkõige külalistele kaugemalt, et tutvustada meie ajalugu ja kultuuri.

Minikonverents oli hoogne, nauditav ja ladusalt sujuv noortelt noortele korraldatud nädalavahetus, eesmärgiga tugevdada Eesti ringkonna noori vallalisi täiskasvanuid, ühendada Baltikumi koguduste liikmeid, tugevdada noorte usku ja tunnistust. Minikonverentsi ettevalmistades, kippus üritus vägisi „mini” formaadist välja tungima, osavõtta soovijaid oli enam kui võimalik võõrustajatel vastu võtta. Nii üritust korraldanud kui osavõtnud noored on ääretult tänulikud Kiriku Eesti ringkonnale, kõigile korralduslikule poolele kaasa aitajatele, osalejaid võõrustanud perekondadele ja loomulikult kõigile osalejatele.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.