Pressiteade

Viimse aja pühad osalevad ülemaailmsetes COVID-19 abistamispüüdlustes

Kirik pakub abi projektides 57 riigis

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimene Presidentkond teatas käimasolevatest ülemaailmsetest püüdlustest olla abiks COVID-19 pandeemia piiramisega. Paljude käimasolevate projektide hulgas kasutatakse Kiriku ressursse ja vabatahtlikke, et aidata valmistada esmatasandi tervishoiutöötajatele vajaminevaid näomaske ja teisi kaitsevahendeid.

„Me teame, et Jumal kuuleb meie palveid ja vastab neile. Meid on õpetatud olema õhinaga kinni püüdlustes leevendada kannatusi ja hoolitseda abivajajate eest (vt ÕL 58:27),” ütles Esimene Presidentkond teisipäeval, 14. aprillil 2020 avaldatud kirjas.

„Praeguseks oleme 57 riigis heaks kiitnud rohkem kui 110 COVID-19 abiprojekti. Enamik neist saab teoks koostöös usaldusväärsete partneritega humanitaarabiagentuuridest, tervishoiuministeeriumitest ja haiglatest, mis võimaldab meil kasutada oma ressursse – sealhulgas toitu, hügieenitarbeid, isikukaitsevahendeid, meditsiiniseadmeid, sularaha ja muid kaupu – seal, kus neist on kõige rohkem kasu,” lisasid nad.

Näiteks lähevad Kiriku Beehive Clothing õmbluskoondised Brasiilias, Mehhikos, Paraguays, Filipiinidel ja Utah’s ajutiselt religioossete rõivaste valmistamiselt üle meditsiinivaldkonna töötajatele vajalike maskide ja kaitseriietuse (ainult Utah’s) õmblemisele.

„Püüame teha koostööd valitsuste [ja] kogukonnajuhtidega, et selgitada välja nende vajadusi ja seejärel reageerida,” ütles õde Sharon Eubank, viimse aja pühade heategevusorganisatsioonide juhataja ja Abiühingu üldjuhatuse liige. „Oleme mõnesse projekti kaasanud ka Abiühingu liikmed ja nende pered.

Viimse aja pühade heategevusorganisatsioonil on väga vedanud, sest meil on partnerlussuhted vaatamata sellele, kas on pandeemia või mitte,” lisas õde Eubank. „Meil on aja jooksul välja kujunenud usalduslikud suhted. Nii ei pea me pandeemia korral nullist alustama. Me teame täpselt, kuidas üksteist aidata.”

Utah’s organiseerivad Abiühingu naised partnerlust Kiriku liikmete, Viimse Aja Pühade Heategevusorganisatsiooni, Intermountain Healthcare organisatsiooni ja Utah’ ülikooli terviseosakonna vahel, et aidata õmmelda 5 miljonit kliinilist näomaski, mis annetatakse tervishoiutöötajatele.

„Kutsume meie liikmeid osalema nendes ja teistes abiprojektides oma piirkonnas ja kogukondades, kui võimalused avanevad, tehes seda vastavalt kohalike omavalitsuste korraldustele ja isiklikele oludele,” öeldi Esimese Presidentkonna kirjas.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.