Pressiteade

Uued misjonijuhid alustavad mitmel pool Euroopas oma ülesannete täitmist

1. juulil 2023 alustasid 14 paari oma kolmeaastast teenistust

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimene Presidentkond on kutsunud Euroopas 14 misjonile uue misjonijuhataja ja abikaasa. Uued juhtpaarid alustasid oma kolmeaastast teenistust 1. juulil. Järgnevalt on toodud nende nimed, teenistuskoht ja lühike biograafia.

New Mission Leaders 01
New Mission Leaders 01
134-l üle maailma asuval misjonil 1. juulil 2023 teenistust alustanud uute misjonijuhatajate ja nende kaaslaste asukohad. Kiriku uudiste graafika.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Aadria mere põhjaosa misjon

New Mission Leaders 02
New Mission Leaders 02
Brian E. Cordray ja Angelika Cordray, Aadria mere põhjaosa misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Brian E. Cordray (51) ja Angelika Cordray, neli last, Frankfurdi 2. kogudus (ingliskeelne), Saksamaa Frankfurdi vai: Aadria mere põhjaosa misjon, teenivad pärast president Kevin C. Fieldi ja õde Dianna M. Fieldi. Vend Cordray on pühapäevakooli õpetaja ja endine vaiajuhataja, kõrgema nõukogu liige, piiskop, nõuandja piiskopkonnas, koguduse misjonitöö juht, seminariõpetaja, templitöötaja ning misjonär Austria Vienna misjonil. Ta sündis Texase osariigis Gatesville’is Allen L. Cordray jr ja Catherine Elizabeth Corday perre.

Õde Cordray on pühapäevakooli õpetaja ja endine vaia Noorte Naiste juhataja, vaia Algühingu juhataja, vaia Abiühingu sekretär, koguduse Abiühingu juhataja, koguduse Algühingu juhataja, templitöötaja ja misjonär Saksamaa Hamburgi misjonil. Ta sündis Saksamaal Münchenis Johann Friedrich Lauri ja Gabriele Maria Lauri perre.

Albaania Tirana misjon

New Mission Leaders 03
New Mission Leaders 03
Michael Auras ja Johanna Auras, Albaania Tirana misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Michael Auras (48) ja Johanna Auras, kuus last, Landshuti kogudus, Saksamaa Müncheni vai: Bulgaaria/Kesk-Euraasia misjon, teenivad pärast president Samuel M. T. Koivistot ja õde Anna-Maria Koivistot. Vend Auras on vanemate kvoorumi juhataja ja endine vaiajuhataja, nõuandja vaia Noorte Meeste juhatuses, harukoguduse juhataja, nõuandja harukoguduse juhatuses, pühapäevakooli õpetaja, seminariõpetaja, koguduse misjonitöö juht, templitöötaja ning FSY istungi juht. Ta sündis Saksamaal Erlangenis Peter Aurase ja Elvira Aurase perre.

Johanna Auras on koguduse Noorte Naiste juhataja ja endine nõuandja vaia Noorte Naiste juhatuses, koguduse Algühingu juhataja, koguduse Noorte Naiste juhataja, harukoguduse Abiühingu juhataja, nõuandja koguduse Algühingu juhatuses, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, nõuandja harukoguduse Abiühingu juhatuses, Algühingu ürituste juht, seminariõpetaja ja FSY istungi juht. Ta sündis Saksamaal Landshutis Friedrich Reisingeri ja Angelika Reisingeri perre.

Alpide saksakeelne misjon

New Mission Leaders 04
New Mission Leaders 04
Martin W. Bates ja Donna Bates, Alpide saksa keelt kõneleva misjoni juhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Martin W. Bates (55) ja Donna Bates, kaheksa last, Yale’i kogudus, Salt Lake’i Bonneville’i vai: Alpide saksakeelne misjon, teenivad pärast president Scott M. Naatjest ja õde Jodi T. Naatjest. Vend Bates on vanemate kvoorumi õpetaja ja koguduse misjonitöö juht ning endine piiskop, vanemate kvoorumi juhataja, koguduse Noorte Meeste juhataja, koguduse pühapäevakooli juhataja, pühapäevakooli õpetaja, Algühingu õpetaja, skaudijuht ja misjonär Saksamaa Frankfurdi misjonil. Ta sündis Salt Lake Citys Douglas Fetzer Batesi ja Eva-Maria Winter Batesi perre.

Õde Bates on Abiühingu õpetaja ja koguduse misjonär ning endine nõuandja vaia Noorte Naiste juhatuses, koguduse Noorte Naiste juhataja, koguduse Algühingu juhataja, pühapäevakooli õpetaja, 11-aastaste skaudijuht ning Algühingu muusikajuht. Ta sündis The Dallesis Oregoni osariigis Dallas Geoge Grahami ja Sharon Lynn Grahami perre.

Bulgaaria/Kreeka misjon

New Mission Leaders 05
New Mission Leaders 05
David A. Nelson ja Emily Wood Nelson, Bulgaaria/Kreeka misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

David A. Nelson (54) ja Emily Wood Nelson, neli last, Slate Canyoni 10. kogudus, Provo Utah’ vai: Bulgaaria/ Kreeka misjon, teenivad pärast president Samuel M. T. Koivistot ja õde Anna-Maria Koivistot. Vend Nelson on teeninud kõrgema nõukogu liikmena, vaia Noorte Meeste juhatajana, piiskopina, vanemate kvoorumi juhatajana, koguduse pühapäevakooli juhatajana, koguduse täitevsekretärina, skaudijuhina ja misjonärina Kreekas Austria Viini idamisjonil. Ta sündis Pocatellos Idahos Lowell Allen Nelsoni ja Rita Rae Evans Nelsoni perre.

Õde Nelson on endine nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, nõuandja koguduse Algühingu juhatuses, koguduse Abiühingu hoolekande koordineerija, Abiühingu õpetaja, tegevuspäeva juht, Algühingu õpetaja ning koguduse misjonär. Ta sündis Salt Lake Citys Walter Rex Woodi ja Karen Edwards Woodi perre.

Prantsusmaa Pariisi misjon

New Mission Leaders 06
New Mission Leaders 06
Ryan R. Munns ja Heather A. Munns, Prantsusmaa Pariisi misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Ryan R. Munns (49) ja Heather A. Munns, kuus last, Narcoossee kogudus, St Cloudi Florida vai: Prantsusmaa Pariisi misjon, teenivad pärast president C. Michael Hansenit ja õde Jeanne Hansenit. Vend Munns on nõuandja misjonijuhatuses ja endine vaiajuhataja, kõrgema nõukogu liige, nõuandja piiskopkonnas, vanemate kvoorumi juhataja, koguduse Noorte Meeste juhataja ja misjonär Genfi misjonil Šveitsis. Ta sündis Winter Parkis Floridas Ranier Farrell Munnsi ja April Jo Cassell Munnsi perre.

Õde Munns on nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses ja endine nõuandja vaia Algühingu juhatuses, nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses, nõuandja koguduse Algühingu juhatuses, Algühingu muusikajuht, Algühingu õpetaja ja lastetoa juhataja. Ta sündis Provos Utah’ osariigis Paul Flack Hintze ja Patricia Anne Porter Hintze perre.

Saksamaa Frankfurdi misjon

New Mission Leaders 07
New Mission Leaders 07
Douglas P. Cropper ja Lynne G. Cropper, Saksamaa Frankfurdi misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Douglas P. Cropper (63) ja Lynne G. Cropper, neli last, River Bendi kogudus, Davenporti Iowa vai: Saksamaa Frankfurdi misjon, teenivad pärast president Dan J. Hammonit ja õde Debbie J. Hammonit. Vend Cropper on evangeeliumiõpetuse õpetaja ja endine vaiajuhataja, kõrgema nõukogu liige, vaia täitevsekretär, piiskop, nõuandja piiskopkonnas, koguduse Noorte Meeste juhataja ja misjonär Saksamaa Hamburgi misjonil. Ta sündis Salt Lake Citys Paul Kent Cropperi ja Deon E. Cropperi perre.

Õde Cropper on instituudiõpetaja ja koguduse templi- ja pereajalootöö konsultant ning endine koguduse Noorte Naiste juhataja, koguduse Algühingu juhataja, nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses, koguduse Noorte Naiste laagrijuhataja, seminariõpetaja ja piirkonna avalike suhete juht. Ta sündis Salt Lake Citys Lloyd Alfred Gortoni ja Mildred Joan Gortoni perre.

Ungari Budapesti misjon

New Mission Leaders 08
New Mission Leaders 08
Chet J. Wall ja Kristy Wall, Ungari Budapesti misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Chet J. Wall (46) ja Kristy Wall, neli last, Stone Cliffi kogudus, St George’i Utah’ Boulder Ridge’i vai: Ungari Budapesti misjon, teenivad pärast president Justin C. Ruckerit ja õde Lori Ruckerit. Vend Wall on endine nõuandja vaiajuhatuses, vaia asjur, piiskop, vanemate kvoorumi juhataja, koguduse Noorte Meeste juhataja, nõuandja koguduse Noorte Meeste juhatuses, Noorte Meeste nõuandja, pühapäevakooli õpetaja ja misjonär Ungari Budapesti misjonil. Ta sündis Murrays Utah’ osariigis James Clair Walli ja Joan Clegg Walli perre.

Õde Wall on endine vaia Algühingu juhataja, koguduse Noorte Naiste juhataja, koguduse Algühingu juhataja, Abiühingu õpetaja ja hundude juht. Ta sündis Portlandis Oregoni osariigis Ben Wayne Gardneri ja Kathy Beeson Gardneri perre.

Poola Varssavi misjon

New Mission Leaders 09
New Mission Leaders 09
Gregory D. Roney ja Christine Roney, Poola Varssavi misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Gregory D. Roney (48) ja Christine Roney, neli last, Tall Cedarsi kogudus, Gainesville’i Virginia vai: Poola Varssavi misjon, teenivad pärast president David L. Chandlerit ja õde Stacy A. Chandlerit. Vend Roney on endine nõuandja vaiajuhatuses, vaia noortekonverentsi juht, piiskop, harukoguduse juhataja, vanemate kvoorumi juhataja, koguduse Noorte Meeste juhataja, seminariõpetaja ja misjonär Poola Varssavi misjonil. Ta kasvas üles Newport Beach’il Californias Arden Ensley Roney ja Carolyn Bethers Roney peres.

Õde Roney on Noorte Naiste nõuandja ja endine vaia noortekonverentsi eesistuja, koguduse Noorte Naiste laagri asejuhataja, Abiühingu õpetaja, evangeeliumi aluste õpetaja, pühapäevakooli õpetaja, Algühingu õpetaja, lastetoa juhataja, koguduse muusikajuht ja tegevuspäeva juht. Ta kasvas üles Mission Viejos Californias Jon Sivert Holmgreni ja Mickey Burden Holmgreni peres.

Rumeenia Bukaresti misjon (uus)

New Mission Leaders 10
New Mission Leaders 10
Geoffrey R. Fowler ja Roseanna C. Fowler, Rumeenia Bukaresti misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Geoffrey R. Fowler (47) ja Roseanna C. Fowler, viis last, Oakley 1. kogudus, Antiochi California vai : uus Rumeenia Bukaresti misjon. Vend Fowler on nõuandja vaiajuhatuses ja endine kõrgema nõukogu liige, piiskop, nõuandja piiskopkonnas, skaudijuht ja misjonär Rumeenia Bukaresti misjonil. Ta sündis Seattle’is Washingtoni osariigis Dennis Lee Fowleri ja Kathryn Ann Fowleri perre.

Õde Fowler on nõuandja koguduse Algühingu juhatuses ja templitöötaja ning endine koguduse Algühingu juhataja, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, Noorte Naiste nõuandja, Algühingu klaverimängija, tegevuspäeva juht ja seminariõpetaja. Ta sündis Harbor Citys California osariigis William Robert Croasdale sen ja Woglinde Christine Croasdale’i perre.

Hispaania Barcelona misjon

New Mission Leaders 11
New Mission Leaders 11
Frank Heckmann ja Maria Heckmann, Hispaania Barcelona misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Frank Heckmann (64) ja Maria Heckmann, seitse last, Heidelbergi 2. kogudus (hispaaniakeelne), Heidelbergi Saksamaa vai: Hispaania Barcelona misjon, teenivad pärast president Juan Pablo Villarit ja õde Carola Villarit. Vend Heckmann on nõuandja misjonijuhatuses ja endine kõrgema nõukogu liige, avalike suhete juht, nõuandja vaia Noorte Meeste juhatuses, harukoguduse juhataja, nõuandja piiskopkonnas, koguduse misjonitöö juht, instituudiõpetaja, seminariõpetaja, templitöötaja ja misjonär Šveitsi Zürichi misjonil. Ta sündis Heidelbergis Saksamaal Heinrich Friedrich Heckmanni ja Ruth Heckmanni perre.

Õde Heckmann on koguduse Abiühingu juhataja ja endine nõuandja vaia Algühingu juhatuses, avalike suhete spetsialist, instituudiõpetaja, seminariõpetaja, koguduse misjonär, templitöötaja ja misjonär Hispaania Barcelona misjonil. Ta sündis Cadizis Hispaanias Francisco Marin Miranda ja Cristobalina Aragon Sanchezi perre.

Balti misjon

New Mission Leaders 12
New Mission Leaders 12
Antti Makslahti-Tolstosheev ja Skaistė Makslahti-Tolstosheev, Balti misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Antti Makslahti-Tolstosheev (46) ja Skaistė Makslahti-Tolstosheev, kolm last, Šiauliai kogudus, Vilniuse Leedu ringkond: Balti misjon, teenivad pärast president Roy B. Huffi ja õde Jeanna Hayward Huffi. Vend Makslahti Tolstosheev on nõuandja ringkonnajuhatuses, harukoguduse juhataja, templi- ja pereajalootöö konsultant ning endine ringkonna noorte täiskasvanute nõuandja, nõuandja harukoguduse juhatuses, harukoguduse asjur ja misjonär Venemaa Moskva misjonil. Ta sündis Peterburis Venemaal Juri ja Irina perre.

Õde Makslahti-Tolstosheev on avalike suhete juht ja harukoguduse Abiühingu juhataja ning endine seminariõpetaja, harukoguduse Noorte Naiste juhataja ja harukoguduse Algühingu juhataja. Ta sündis Šiauliais Leedus Virginijuse ja Irena perre.

Roheneemesaarte Praia misjon

New Mission Leaders 13
New Mission Leaders 13
Scott R. Labrum ja Mindi Labrum, Roheneemesaarte Praia misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Scott R. Labrum (56) ja Mindi Labrum, neli last, Castle Dale’i 3. kogudus, Castle Dale’i Utah’ vai: Roheneemesaarte Praia misjon, teenivad pärast David J. Wunderlit ja õde Diane Wunderlit. Vend Labrum on endine nõuandja vaiajuhatuses, vaia täitevsekretär, vaia Noorte Meeste juhataja, piiskop, nõuandja piiskopkonnas, skaudijuht, koguduse misjonitöö juht ja misjonär Brasiilia Brasilia misjonil. Ta sündis Murrays Utah’ osariigis Ross Nichols Labrumi ja Linda Edmunds Labrumi perre.

Õde Mindi Labrum on Noorte Naiste nõuandja ja FSY esindaja ning endine vaia Noorte Naiste laagrijuhataja, koguduse Noorte Naiste juhataja, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, nõuandja koguduse Algühingu juhatuses, evangeeliumiõpetuse õpetaja ja koguduse misjonär. Ta sündis Grangeris Utah’ osariigis Ted R Andersoni ja Shirley Ann Andersoni perre.

Soome Helsingi misjon

New Mission Leaders 14
New Mission Leaders 14
Juha Lehtinen ja Ulla Lehtinen, Soome Helsingi misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Juha Lehtinen (68) ja Ulla Lehtinen, neli last, Helsingi 2. kogudus, Helsingi Soome vai: Soome Helsingi misjon, teenivad pärast president Ville Kervineni ja õde Leena Kervineni. Vend Lehtinen on nõuandja misjonijuhatuses ja endine nõuandja vaiajuhatuses, vaia Noorte Meeste juhataja, piiskop, nõuandja piiskopkonnas, kõrgema nõukogu rühma liige, Kiriku teenistusmisjonäride spetsialist ja misjonär Soome Helsingi misjonil. Ta sündis Imatras Soomes Esko Mauno Lehtineni ja Kirsti Marjatta Lehtineni perre.

Õde Lehtinen on nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses ja koguduse ajaloolane ning endine nõuandja vaia Algühingu juhatuses, koguduse Abiühingu juhataja, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, Kiriku teenistusmisjonäride spetsialist ja evangeeliumiõpetuse õpetaja. Ta sündis Turus Soomes Heikki Uusitalo ja Liisa Uusitalo perre.

Rootsi Stockholmi misjon

New Mission Leaders 15
New Mission Leaders 15
J. Gregory Lake (61) ja Lisa Saunders Lake, Rootsi Stockholmi misjonijuhid.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

J. Gregory Lake (61) ja Lisa Saunders Lake, neli last, Constellationi kogudus, Gilberti Arizona Highland Westi vai: Rootsi Stockholmi misjon, teenivad pärast president Robert L. Davist ja õde Tiffany L. Davist. Vend ja õde Lake on endised seeniormisjonärid Rootsi Stockholmi misjonil. Vend Lake on endine piiskop, NVT piiskop, nõuandja piiskopkonnas, kõrgema nõukogu liige, koguduse Noorte Meeste juhataja, koguduse misjonitöö juht, pühapäevakooli õpetaja, instituudiõpetaja, templitöötaja ja misjonär Rootsi Stockholmi misjonil. Ta sündis Salt Lake Citys Jack Smith Lake’i ja Maria Barlow Lake’i perre.

Õde Lake on nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses ja endine nõuandja vaia Noorte Naiste juhatuses, nõuandja vaia Algühingu juhatuses, koguduse Noorte Naiste juhataja, koguduse Algühingu juhataja, nõuandja koguduse Abiühingu juhatuses, nõuandja koguduse Noorte Naiste juhatuses, nõuandja koguduse Algühingu juhatuses, Noorte Naiste nõuandja, hundude juht ja templitöötaja. Ta sündis Loganis Utah’ osariigis Reed W. Saundersi ja Barbara Cook Saundersi perre.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.