Pressiteade

Toimus taas ümarlaud Vabadus Uskuda

20. juulil toimus Pärnus ümarlaud Vabadus Uskuda.

20. juulil toimus Pärnus kirikute ümarlaud teemal "Vabadus uskuda". Ümarlaud toimus Pärnu Jahtklubis, kus saadi osa 3-käigulisest lõunast ja selle käigus leidis aset ka vestlus. 

Vestlusest võtsid osa Juutide, Krišnade, Moslemi, Anglikaani, Seitsmenda Päeva Adventistide ja Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku esidajad. 

Vestlus toimus meeldivas õhkkonnas. Puudutati selliseid küsimusi nagu perekond ja nende väärtused- kuidas elavad täna perekondades usklikud inimesed, samuti räägiti usuvabadusest, Kristusest ja ka sellest, et me kõik oleme ühe Jumala lapsed ja Ta armastab meid ja Tal on meie jaoks plaan. Tutvuti üksteisega ning iga kiriku esindaja sai tutvustada, kes nad on, miks on kogudusel selline nimi ning mida nad usuvad. Räägiti ka toidust - kui tähtis on täna tervislikult toituda nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

Ümarlaud oli hea võimalus tundma õppida teisi kogudusi ja mõista nende arusaamisi Jumalast. Ümarlauda juhtis erapooletuna Anu Põldsam, kes on Tartu Ülikooli judaistika lektor.

Peale ümarlauda oli Pärnu kesklinnas kell 18.00 BYU Synthesis Jazz Big Band kontsert, mida korraldas Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik. Kontsert oli väga huvitav ja inspireeriv. Oli palju kuulajaid ja kaasaelajaid. 

Järgmisel korral võiks kindlasti kohtuda uuesti Pärnus ja miks ka mitte avaliku publiku ees. Nii oleks kõigil võimalus teada, millisest allikast nad peaksid tõde otsima. Tore oleks kord aastas kõik taeva all kokku saada nii, et kõik eri usundid ja nende kogukonnad ülistavad Jumalat lauldes ja tunnistusi jagades. Selleks, et usk võiks kasvada ja vabadus uskuda oleks igalühel alati olemas.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.