Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku sotsiaalabiprogrammi eesmärk on hoolitseda puudustkannatajate eest, samas õpetades neile põhimõtteid, mis aitavad puudustkannatavatel inimestel saada enesega toimetulevaks ja säilitada enesest lugupidamine. Programm pakub samuti kõikidele teistele Kiriku liikmetele teenimisvõimalusi – täites Jeesuse Kristuse käsku toita näljast, joota janust, pakkuda ulualust võõrale, riietada alastiolijaid ja külastada haigeid.
Peagi pärast Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku organiseerimist 1830. aastal rajasid Kiriku juhid piiskopi laohooned – kohad, kus hoiti ja jagati puudustkannatavatele liikmetele teravilja ja muid liikmete poolt vabast tahtest annetatud tarbekaupu. 1936. aasta aprillis organiseeris Kirik ametlikult sotsiaalabiprogrammi, et aidata Kiriku liikmeid, kes kannatasid suure majanduslanguse laastava mõju pärast. Tänapäeval on sotsiaalabiprogramm levinud kogu maailmas ja selle raames abistatakse igast usust inimesi.
- Sotsiaalabiprogrammi rahastatakse Kiriku liikmete annetustest. Ühel pühapäeval kuus jätavad Kiriku liikmed vahele kaks söögikorda ja annetavad raha, mille nad oleksid toidu peale kulutanud, Kirikule.
- Kohalik koguduse juhataja (piiskop) leiab Abiühingu juhataja – koguduse naisteorganisatsiooni juhi – abiga üles puudustkannatavad inimesed. Koguduses on tavaliselt mõnisada liiget, nii et kohalikud juhid teavad kõiki oma inimesi.
- Mõnes kohas, kus on palju Kiriku liikmeid, on sotsiaalabirajatised märkimisväärselt suured. Salt Lake Citys Utah’s Kiriku peakorteri lähedal asub Welfare Square, kus on suurim selliste rajatiste kogum. Väljakul asuvate hoonete seas on konservitehas, meierei, piiskopi laohoone, kasutatud riiete pood, tööhõivekeskus ja viljahoidlad, kus hoitakse nisu ja muud teravilja.
- Piiskopi laohooneid on sageli võrreldud ilma kassadeta supermarketitega.T oitu ja majapidamistarbeid pakutakse neile, kes ei suuda nende eest ise maksta ja kes toovad piiskopi poolt allkirjastatud tellimusblanketi. Kaupade saajatele antakse võimalus kaupade eest oma võimete piires tööga tasuda. Kogu maailmas on 129 piiskopi laohoonet.
- Tööhõivekeskused pakuvad kohta, kus inimesed võivad saada tööalast koolitust, õpivad oma CV-d kirjutama ja töövõimalusi leidma. Maailmas on 259 selletaolist keskust.
- Deseret Industries on mittetulundusühing, mis pakub töökoolitust ning haldab kasutatud asjade poodide ketti. Kasutatud asjade poed on üldsusele avatud.
- VAP Pereteenistus on mittetulunduslik eraettevõte, mis pakub nõustamist, adopteerimisteenuseid, sõltuvusest vabanemise tugigruppe ja vahendeid sotsiaalsete, emotsionaalsete ja vaimsete katsumustega toimetulemiseks.