Pressiteade

RootsTech 2018 meelitab tuhandeid Salt Lake Citysse

President Oaks jutustab koos abikaasaga lugusid peredest ülemaailmsele kuulajaskonnale

 

President Dallin H. Oaks Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist ja tema naine Kristen olid peamised kõnelejad menukal laupäevasel pereleidmise päeval.

Me kõik oleme üks suur Jumala, meie Taevase Isa perekond,” sõnas president Oaks. „Me kutsume kõiki FamilySearchi, mis on suurim elava suguvõsa kokkutulek maailmas.”

FamilySearch võib olla pühaks kanaliks, mis ühendab meid taevaga,” lisas õde Oaks. „Meie pereajalugu ning õige õpetus loovad vägeva koosluse, mis innustab juba iseenesest templisse minema.”

Iga-aastane üritus meelitas ligi nii algajaid kui ka kogenud genealooge Ameerika Ühendriikidest ja ka teistest riikidest. Selleaastane teema oli „Ühenda. Kuulu.”.

Thom Reedi, FamilySearch Internationali arendusjuhi sõnul oli osalejatel võimalus oma sugulasi FamilySearchi sugupuu rakendusega omavahel kokku viia.

Meie soov on, et siit lahkudes tunneksid inimesed, kes on pereajalooga tegelenud ja teisi tundma õppinud, et nad on teistega tõeliselt ühenduses,” lausus Reed. Peamiste kõnelejate seas olid Steve Rockwood, FamilySearch Internationali tegevjuht, Henry Louis Gates noorem, Aplhonse Fletcheri ülikooli professor ja Harvardi ülikooli Hutchinsi Aafrika ja afroameerika uuringute keskuse direktor, ning Scott Hamilton, olümpia kuldmedalist, kes jutustas kesklaval oma mitmetahulisest elust.

Hamilton sõnas: „Minu tänane peamine sõnum on, et pere pole pelk vereliin. Perekond koosneb neist, kes kuuluvad meie ellu, kes hoolitsevad praegu meie eest, ja ka neist, kes astuvad meie ellu siis, kui meie vanemad sealt lahkuvad. Kõik need, kes meid aitavad ja meie eest igapäevaselt hoolitsevad. See ongi perekond.” Pereajalooentusiastid osalesid neli päeva kestnud konverentsi vältel rohkem kui 200 istungil. Teiste RootsTechi tegevuste seas oli kolmapäevane innovatsiooninäitus ning rohkem kui 200 väljapanekut mahukas näitustehallis.

Konverentsi lõpetas laupäevaõhtune muusikaline etteaste „My Family, Mi Herencia”. Etenduse käigus kanti ette „Luz de Las Naciones” (Rahvaste valgus), mis tuli esitamisele templiväljaku konverentsikeskuses. Rohkem kui 1000-liikmeline näitlejaskond etendas Ladina-Ameerika, Aafrika ja Euroopa kultuuripärandit.

Publiku meeleheaks tuli ettekandele ka kaasaegset muusikat sellistelt esitajatelt nagu Alejandro Melecio. „Ühe laulu pealkiri on „Remember Me” (Pea mind meeles). Selle ürituse teema keskendub pärandile ja ühenduse loomisele sellega, kes me oleme ja kust me oleme tulnud. Selle sõnumi eesmärk minu jaoks on luua ühtsust ja anda teada, et oleme kõik üks suur perekond, hoolimata sellest, kust me tuleme, ja et meie jaoks on koht, hoolimata sellest, kust me pärit oleme.”

Dulce Benjaminil oli „My Family, Mi Herencia” lavaletoomisel mitu tähtsat rolli. Koordinaatori, koreograafi ja tantsijana näeb ta etendust mitme erineva nurga alt.

Inimeste jaoks on kultuur ahvatlevam, kui seda oma silmaga näha – nii tantsu, kaunite kostüümide kui ka eri ajastute kaudu,” selgitas Benjamin, kelle sõnul kajastab programm eri põlvkondi. „Näha võib nii lapsi kui ka vanavanemaid, kes käsikäes perena tantsivad. See ongi minu meelest selle programmi mõte – tuua perekonnad kokku ning mõista nii praeguseid kui ka mineviku perekondi.”

Kostüümispetsialist Denisse Garcia on töötanud „Luz de Las Nacionesi” kallal mitmeid aastaid. Ja kuigi etendust sponsoreerib Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik, kutsub Garcia alati kõiki üles sellistes programmides osalema, hoolimata nende elualast. „Seda me ju püüamegi kogukonnale näidata , et etenduses osalemiseks ei pea olema Kiriku liige. Peab lihtsalt olema soov jagada oma annet teistega.”

Etendust saab vaadata veebilehel lds.org/latino2018 inglise, hispaania ja portugali keeles.

Üldistungite ja muude tippsündmuste videoid saab vaadata RootsTechi veebilehelt.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.