Pressiteade

President Russell M. Nelsoni külastusreis Ladina-Ameerikas 2019. aastal

   

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku president Russell M. Nelson külastas 24. augustist kuni 2. septembrini 2019. aastal pühasid ja teisi Ladina-Ameerikas. Koos vanem Quentin L. Cookiga Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist teenisid nad Guatemalas, Colombias, Ecuadoris, Argentinas ja Brasiilias.

All on toodud külastuste kokkuvõte.

Guatemala City, Guatemala

Alustades oma 9-päevast Ladina-Ameerika teenimisretke, kohtus president Nelson laupäeval Guatemalas liikmete ja aukandjatega. Esimene peatus viit riiki läbival retkel oli Guatemala pealinn, mis on tuntud oma muistse maiade ajaloo ja lähedal asuvate vulkaanide poolest. Ta kõneles õhtusel pühalikul koosolekul pühadele 15 minutit hispaania keeles.

„Õpetage oma lastele ja ka üksteisele Issandast Jeesusest Kristusest. Tema lepitus on maailma ajaloo üks tähtsamatest sündmustest,” ütles prohvet.

Bogotá, Colombia

25. augustil 2019 õpetas president Nelson tuhandetele Bogotás Colombias kogunenud pühadele, et taeva suurimad õnnistused on võimalikud tänu Jeesusele Kristusele.

Samuti kohtusid president Nelson, vanem Cook ja vanem Enrique R. Falabella seitsmekümnest Colombia Vabariigi presidendi Iván Duque Márqueziga. Nad arutlesid usuvabaduse üle. President Nelson ütles, et president Márquez „oli hoolitsev võõrustaja, kes oli meie Kiriku abi eest väga tänulik”.

Quito, Ecuador

President Nelson ütles Quitos Kindral Rumiñahui staadionile kogunenud pühadele, et igaüks neist on vastutav arendama oma usku Jumalasse. Koosolek kanti üle kõikidesse Kiriku kogudustesse Ecuadoris. Ta ütles, et mitte keegi ei saa seda teha teise inimese eest.

Teisipäeva hommikul kohtus prohvet Ecuadori presidendi Lenín Morenoga. Nad vestlesid perekondade kaitsmise tähtsuse teemal.

Buenos Aires, Argentina

President Nelson õpetas tuhandeid Kiriku liikmeid ja kutsutud külalisi, kuidas saavutada nii sügav rahu, mis hoiaks neid rahulikuna ka kindla surmaga silmitsi seistes. Vanem Cook, õde Nelson ja õde Cook kõnelesid samuti põhiliste asjade elus esimesele kohale seadmise kohta.

Samal päeval varem jagas grupp koos humanitaarorganisatsiooniga ratastoole abivajajatele.

Brasilia, Brasiilia

President Nelson ütles: „Ees ootavad põnevad sündmused”, kui ta lõpetas oma Ladina-Ameerika teenimisreisi Brasiilias, mis on Lõuna-Ameerika ja Ladina-Ameerika suurim riik. „See töö liigub edasi kiirendatud tempoga. Ma ei jõua iga hommik ära oodata, et saaksin voodist välja hüpata ja näha, mida päev toob.”

Vestluses ajakirjandusega ütles president Nelson, et sügisesel üldkonverentsil teavitatakse rohkematest templitest ja teistest teadaannetest.

São Paulo, Brasiilia

Rohkem kui 37 000 inimest, sealhulgas paljud perekonnad, seisid kuni kaheksa tundi järjekorras enne Anhembi konverentsikeskuses peetud pühalikku koosolekut president Nelsoniga. Paljud olid istekohtadel juba viis tundi enne koosoleku algust, mis täitis toimumispaiga rahvahulgaga. See on kõige suurem kokkusaamine, kus president Nelson on väljaspool Ameerika Ühendriike kõnelenud. „Ma olen tulnud lihtsalt Issanda teenijana,” ütles President Nelson, kes kõneles ilma ettevalmistatud kõneta. Ta võttis kaasa oma pühakirjad, et anda nõu lapsevanematele.

Pärast pühalikku koosolekut tegi Brasiilia Band TV uudisteankur Isabel Tacaki president Nelsoniga intervjuu.

President Nelson sai Kiriku 17. presidendiks jaanuaris 2018. Sellest ajast peale on ta maailmas ulatuslikult reisinud, et külastada Kiriku liikmeid ja sõpru mitmel kontinendil.

       

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.