Pressiteade

President Nelsoni eluagne rahunõudja roll inspireerib liikmeid Euroopas

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku liikmed üle maailma kogunevad laupäeval, 30. septembril ja pühapäeval, 1. oktoobril, et kuulata tänapäeva prohveti ja teiste Kiriku juhtide sõnumeid. Need inspireeritud sõnumid keskenduvad Jeesusele Kristusele ja Tema õpetustele. Kiriku juhid jagavad juhiseid ja nõu, isiklikke kogemusi ja vaimseid kaemusi.

GC102023 01Download Photo

1. aprillil 2023 peetud konverentsikõnes esitas Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku president Russell M. Nelson kõigile konkreetse üleskutse hakata rahunõudjateks. Ta ütles: „Päästja sõnum on selge: Tema tõelised jüngrid toetavad, tõstavad, julgustavad, veenavad ja inspireerivad – ükskõik kui raske olukord ka poleks. Jeesuse Kristuse tõelised jüngrid on rahunõudjad.”

9. septembril 2023 tähistas president Nelson oma 99. sünnipäeva. Ta oli rahvusvaheliselt tuntud kirurg ja meditsiiniteadlane, on Kiriku kauaaegne juht ning eelkõige pühendunud ja armastav abikaasa ja isa. Oma elu jooksul on ta reisinud enam kui 130 riigis, täitnud erinevaid rolle ja saanud väärtuslikke kogemusi, suheldes üle maailma paljude erinevast usust ja taustaga inimestega. Ta on rahunõudja.

Tema eeskuju ja õpetused julgustavad teisi olema lahked ja püüdma olla rahunõudjad oma igapäevases suhtluses teistega.

Pärast tema üleskutset on liikmed Euroopa piirkonnas püüdnud usinalt rakendada president Nelsoni sõnumit paljudes oma elu valdkondades.

Üks liige, Oliver Bassler Weinfeldenist Šveitsist, jagas oma kogemust, kui ta sõpra aidates otsustas olla rahunõudja. Ta rääkis: „Mul on üks kolleeg, kes alustas oma äriga. Tema äril pole aga seni väga hästi läinud, mida võis ka ette näha. Selle asemel et teda kõiketeadvalt kõnetada ja kritiseerida, julgustasin teda palvetama oma tööalase edu eest ja kaasama oma töösse Jeesust Kristust. Ta võttis selle nõuande südamesse ja asjad on sellest peale edenenud.”

President Nelsoni sõnum, mille keskmes on Jeesus Kristus, ei keskendu mitte ainult sellele, kuidas me peaksime saama oma elus rahunõudjateks, vaid ka sellele, kuidas me saame rasketel aegadel Kristuse eeskujust jõudu ammutada.

„Minu soov järgida prohvet Nelsoni üleskutset olla rahunõudja on üldkonverentsist peale olnud päris tugev. Mõnikord see õnnestub mul ja mõnikord mitte. Sellistel aegadel olen tänulik meeleparanduse anni ja võimaluse eest üha uuesti proovida. Siis tunnen rõõmu väikestest kordaminekutest, kui õnnestub olukord tööl või kodus maha rahustada. Minu jõuallikas on Jeesus Kristus, kes on mu sõber,” jagas Marcela Pálková Tšehhi Vabariigist Uherské Hradištěist.

Sellised sõnumid, mida kirikujuhid kaks korda aastas jagavad, inspireerivad rahu, lootust ja juhatust meie segases ja muutuvas maailmas. Kõik on oodatud otsima juhatust, vastuseid isiklikele küsimustele või lohutust katsumustes, kui kuulate elava prohveti ja teiste kirikujuhtide sõnu.

Kuidas osaleda

Üldkonverents koosneb viiest istungist, mida edastatakse üle kogu maailma. Vaatamisaegade üksikasjad on kättesaadavad internetis.

Kõiki istungid edastatakse otseülekandena enam kui 70 keeles veebilehel broadcasts.ChurchofJesusChrist.org.

Istungid on samuti saadaval Evangeeliumi Raamatukogu rakenduses, Latter-day Saints Channeli, raadio, televisiooni, satelliidi ja muude digikanalite vahendusel.

Saate vaadata konverentsi veebis või lugeda kõnesid igal ajal aadressil churchofjesuschrist.org.

Üldkonverentsil osalemise kohta lisateabe saamiseks külastage aadressi https://newsroom.churchofjesuschrist.org/article/5-ways-to-watch-general-conference-live.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.