Teema

Mormooni Tabernaakli koor

Mormooni Tabernaakli koor, üks vanimaid ja suurimaid koore maailmas, on esinenud Ühendriikide presidentidele, müünud miljoneid albumeid, võitnud auhindu ja lummanud publikut kümnetes riikides.

Koor tegutseb Salt Lake Citys Utah’s, Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku peakorteris.

Koor koosneb 360 lauljast vanuses 25 kuni 60, kes on kõik Kiriku liikmed. Nad teevad proove ja esinevad iga nädal ja tihti saadab neid Templiväljaku orkester.

Mormooni Tabernaakli koor loodi 19. sajandi keskpaigas. Tolleaegne väike koor laulis esimest korda Kiriku konverentsil 22. augustil 1847, vaid 29 päeva pärast esimeste teerajajate saabumist Soolajärve orgu.

Salt Lake’i templist lääne pool seisab ajalooline Mormooni Tabernaakel, koori kodupaik.Mormooni Tabernaakli koor sai oma nime selle hoone järgi.

Suures auditooriumis saadab koori 11 623 vilega Tabernaakli orel, mille silmatorkavad kuldsed viled on käsitsi nikerdatud Utah’ puidust. Kümme algupärast 1867. aastal meisterdatud oreli vilet on endiselt töökorras.

Koori tuntakse kõige rohkem iganädalase pühapäevase ülekande Muusika ja Sõna järgi, mida esitatakse Salt Lake City templiväljakul. See programm on vanim jätkuv üleriigiline ülekanne Ameerika Ühendriikides.

Ronald Reagan, Ameerika Ühendriikide president aastatel 1981−1989, kutsus Mormooni Tabernaakli koori 1981. aastal Ameerika kooriks, kui koor laulis tema ametisse pühitsemisel.

Kontsertturneed on aastate jooksul viinud koori Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Euroopa, Aasia ja Okeaania suurtesse kontserdisaalidesse.

Salt Lake City taliolümpiamängudel — 8.−24. veebruaril 2002 — esines koor selle ametlikul lõputseremoonial.

Koor on saavutanud kaks plaatinaalbumit ja viis kuldalbumit, mille seas on ka Grammy auhinna võitnud seade laulule „Battle Hymn of the Republic” (Vabariigi võitlushümn). Koor on teinud salvestusi mõnede maailma parimate orkestritega, nende hulgas Philadelphia sümfooniaorkester, New Yorgi filharmooniaorkester ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.