Teema

Misjonäride koolituskeskused

Misjonäride koolituskeskused

Iga nädal jätavad sajad pered üle maailma hüvasti oma poegade ja tütardega, kui nad alustavad 18 kuni 24 kuu pikkust teekonda mormooni misjonäridena. Kuna see on väga palju nõudev eluviis – eluviis, kus pühendutakse täielikult teistele Jeesusest Kristusest õpetamisele ja abivajajate aitamisele –, siis iga misjonäri esimene peatus on üks Kiriku viieteistkümnest misjonäride koolituskeskusest (lühendatult MKK), kus nad veedavad kaks kuni üheksa nädalat väljaõppel (need, kes ei õpi võõrkeelt, jäävad MKK-sse kuni kaheks nädalaks), enne kui lahkuvad ühele rohkem kui neljasajast Kiriku misjonist.

Üldiselt saabuvad mormooni misjonärid MKK-sse usuliste teadmiste põhialustega, mis on saadud aastatepikkusest juhendamisest kodus ja kirikus. Paljud mormooni perekonnad õpivad Piiblit ja teisi pühakirju koos iga päev. Paljud noored osalevad iga nädal ka keskkooli ja kolledži usukursustel, mida Kirik pakub. Lisaks sellele on iga nädal mormooni jumalateenistused, mida peetakse pühapäeviti kolmel järjestikusel tunnil.

Siiski tuleks märkida, et MKK-d pakuvad ilmselgelt palju põhjalikumat õppekava, mille juured on evangeeliumi põhitõdedes. MKK elu keskmes on igapäevane õpetamisel esinevate olukordade harjutamine, intensiivsed evangeeliumialased tunnid, mida juhendavad endised misjonäridest õpetajad, iganädalased küünlavalgusõhtud Kiriku juhtide ja MKK personaliga ning iganädalased teenimisvõimalused.

Provo MKK-s õpetatakse rohkem kui 50 keelt. (Vaata all olevat nimekirja, et näha keeli, mida õpetatakse 14 rahvusvahelises MKK-s.) Iga õpetaja, kes õpetab keelt, on kas seda emakeelena kõnelev isik või räägib seda soravalt tänu oma misjonäriteenistusele. Lisaks keeleõppele pakuvad õpetajad kultuurilist koolitust, et aidata misjonäridel neile määratud võõrriiki sujuvalt siirduda.

Misjonärid õpivad MKK-s veel, kuidas elada omaette. Paljudele 18- ja 19-aastastele meestele ja naistele on MKK esimene kogemus elada kodust eemal.

Misjonärid (tihti perekonna ja sõprade abiga) rahastavad oma misjoneid ise – ligikaudu 10 000 kuni 12 000 dollarit misjonäri kohta. Samuti pesevad nad oma pesu, teevad sporti iga päev, söövad toitvat MKK sööklas pakutavat toitu ja on iganädalaste e-kirjade kaudu ühenduses oma perekonna ja sõpradega.

Jeesuse Kristuse poolt Uues Testamendis kehtestatud kavandit järgides saadetakse mormooni misjonärid välja kahekaupa (vt Mk 6:7). Nad veedavad iga päev kogu päeva neile määratud kaaslasega (pärast MKK-st lahkumist toimuvad kaaslaste muudatused iga paari kuu järel).

Vt ka Misjonitöö

Kirikul on käesoleval hetkel misjonäride koolituskeskused 15. asukohas:

Buenos Aires, Argentiina
Teenindatavad piirkonnad: Argentiina, Paraguai, Uruguai
Väljaõppe keel: hispaania

São Paulo, Brasiilia
Teenindatavad piirkonnad: Brasiilia, Mosambiik, Cabo Verde, Angoola
Väljaõppe keel: portugali

Santiago, Tšiili
Teenindatav piirkond: Tšiili
Väljaõppe keel: hispaania

Bogota, Kolumbia
Teenindatavad piirkonnad: Kolumbia, Ekuador, Venetsueela
Väljaõppe keel: hispaania

Santo Domingo, Dominikaani Vabariik
Teenindatavad piirkonnad: Dominikaani Vabariik, Haiti, Jamaika, Puerto Rico, Lääne-India
Väljaõppe keeled: inglise (emakeelena kõnelejad ainult), prantsuse/kreooli (emakeelena kõnelejad ainult), hispaania

Preston, Inglismaa
Teenindatavad piirkonnad: Suurbritannia, saksa keelt kõnelev Euroopa
Väljaõppe keeled: saksa, inglise

Accra, Ghana
Teenindatavad piirkonnad: Lääne-Aafrika, Kongo DV, Madagaskar
Väljaõppe keeled: inglise (emakeelena kõnelejad ainult), prantsuse

Guatemala City, Guatemala
Teenindatavad piirkonnad: Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaraagua, Panama
Väljaõppe keel: hispaania

Mexico City, Mehhiko
Teenindatavad piirkonnad: Mehhiko, teised Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerika riigid
Väljaõppe keel: hispaania

Auckland, Uus-Meremaa
Teenindatavad piirkonnad: Austraalia, Fidži, Uus-Meremaa, Paapua Uus-Guinea, Samoa, Tahiti, Tonga
Väljaõppe keeled: inglise, inglise keel võõrkeelena, prantsuse (emakeelena kõnelejad ainult), samoa (emakeelena kõnelejad ainult), tonga (emakeelena kõnelejad ainult)

Lima, Peruu
Teenindatavad piirkonnad: Boliivia, Ekuador, Peruu
Väljaõppe keel: hispaania

Manila, Filipiinid
Teenindatavad piirkonnad: Kõik misjonid Filipiinidel ja Aasia piirkonnas
Väljaõppe keeled: kambodža, sebu, inglise, indoneesia, mandariini, mongoolia, tagalogi, tai, urdu, vietnami (kõik keeled emakeelena kõnelejad ainult, välja arvatud tagalogi)

Johannesburg, Lõuna-Aafrika
Teenindatavad piirkonnad: Keenia, Madagaskar, Lõuna-Aafrika, Zimbabwe
Väljaõppe keel: inglise (emakeelena kõnelejad ainult)

Madrid, Hispaania
Teenindatavad piirkonnad: Belgia, Cabo Verde, Prantsusmaa, Suurbritannia, Itaalia, Holland, Portugal, Venemaa, Hispaania, Šveits, Ukraina
Väljaõppe keeled: hispaania, portugali, itaalia, prantsuse, vene (kõik keeled emakeelena kõnelejad ainult, välja arvatud hispaania ja vene)

Provo, Utah, Ameerika Ühendriigid
Teenindatavad piirkonnad: Kogu maailm
Väljaõppe keeled: 50 erinevat keelt

 

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.