Pressiteade

Latter-day Saint Charities annetab 20 miljonit USA dollarit UNICEF-i ülemaailmse COVID-19 vastase võitluse toetuseks

Kiriku humanitaarabi organisatsioonist Latter-day Saint Charitiest saab seni suurim erasektori annetaja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Lastefondi (UNICEF) ACT-kiirendi ja COVAXi töö toetamiseks

AMEERIKA ÜHENDRIIGID, NEW YORK, 26. veebruar 2021 – Latter-day Saint Charities, Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku humanitaarüksus, teatas täna 20 miljoni USA dollari suurusest toetusest UNICEFi ülemaailmse töö toetamiseks koos ühinguga ACT Accelerator (üleilmne koostöö, mille eesmärk on kiirendada COVID-19 testide, ravi ja vaktsiinide väljatöötamist, tootmist ja võrdset kättesaadavust) ja selle vaktsiinidega tegelevale harule, mida nimetatakse COVAXi mehhanismiks.


See toetus on lisa Latter-day Saint Charitiesi kolme miljoni USA dollari suurusele annetusele, mis tehti 2020. aastal, et hõlbustada UNICEFi kiiret reageerimist viirusele COVID-19, pakkudes abi vee, kanalisatsiooni ja hügieeniteenustega.

        


Uus toetus aitab kaasa UNICEFi ajaloolistele jõupingutustele viia läbi kahe miljardi COVID-19 vaktsiini hankimine ja tarnimine umbes 196 COVAXi mehhanismis osalevasse riiki ja majandusse 2021. aasta lõpuks. Esimesed kaks miljardit annust on ette nähtud tervishoiu ja sotsiaaltöö eesliini töötajate, samuti riskirühmadesse kuuluvate inimeste kaitsmiseks.


Annetus toetab ka UNICEF-i, kuna tehase koostööd riikidega, et tugevdada nende külma- ja tarneahelaid, koolitada tervishoiutöötajaid, käsitleda väärinfot ning suurendada usaldust vaktsiinide ja neid tarnivate tervishoiusüsteemide vastu.


„COVID-19 on esimene tõeliselt ülemaailmne kriis, mida oleme oma elus näinud. Sõltumata elukohast mõjutab pandeemia kõiki inimesi, sealhulgas lapsi. Kunagi pole olnud kiiremat vajadust koostöö järele. See toetus Latter-day Saint Charitiesilt meie tähtsa rolli täitmiseks COVAX-i mehhanismis on erasektori partneri suurim annetus, mille oleme siiani saanud,” ütles UNICEF-i tegevdirektor Henrietta Fore. „Loodame, et nende heldus innustab teisi organisatsioone, ettevõtteid ja eraisikuid aitama meil tagada võrdne juurdepääs COVID-19 vaktsiinidele.“


COVAXi mehhanismi abil kasutab UNICEF koos Ülemaailmse Vaktsineerimise ja Immuniseerimise liidu (GAVI, the Vaccine Alliance), Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja Rahvusvaheline Vaktsiinikoostöö algatusega (CEPI) oma ainulaadset kogemust vaktsiinide hankimisel ja kohaletoimetamisel ning oma tugevusi ja jõupingutusi kogukonna kaasamisel vaktsiinide nõudluse ja vaktsineerimisega nõustumise suurendamiseks. Selle tegevuse eesmärk on kiirendada pandeemia lõppu ja minimeerida piiranguid laste elus, kaitstes tervishoiu- ja sotsiaalhooldustöötajaid kogu maailmas, sealhulgas õpetajaid ja esmaseid hooldajaid.

„Avaldame tänu UNICEFi meeskonnale ja organisatsioonile. Nad on nii palju teinud laste ja nende perekondade eest hoolitsemiseks ning nende abistamiseks põhivajaduste rahuldamisel ja potentsiaali realiseerimisel,“ ütles Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku juhtiv piiskop Gérald Caussé. „Kuna üha rohkem viirusest laastatud kogukondade täiskasvanuid saab vaktsineeritud, on võimalik abivajavate laste hädavajalikud tervise-, toitumis- ja haridusteenused taastada. Me loodame kogu südamest, et pandeemiat mitte ainult ei ületata, vaid et me näeme ka kõigi laste ja nende perede helgemat tulevikku.“


Kiriku humanitaarabi organisatsioon Latter-day Saint Charities ja UNICEF USA sõlmisid koostöölepingu 2013. aastal, tehes koostööd laste ja nende perede kaitsmiseks immuniseerimise, hädaolukordadele reageerimise ning pagulaste haridus- ja arenguvajaduste valdkonnas.

UNICEF
Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Lastefond (UNICEF) tegutseb maailma karmimates kohtades, et jõuda maailma kõige raskemas olukorras olevate lasteni. Me töötame 190 riigis ja territooriumil iga lapse nimel ja igal pool, et

luua kõigile parem maailm. Lisateavet UNICEF-i ja selle lastetöö kohta leiate aadressilt www.unicef.org. Lisateavet COVID-19 kohta leiate aadressilt www.unicef.org/coronavirus. Lisateavet UNICEF-i töö kohta COVID-19 vaktsiinide kohta leiate siit või UNICEF-i vaktsineerimistöö kohta siit.

Jälgige UNICEF-i Twitteris ja Facebookis.

COVAXi mehhanism
COVAXi mehhanism on COVID-19 tõrje vahenditele juurdepääsu raamistiku „ACT Accelerator“ (üleilmne koostöö, mille eesmärk on kiirendada COVID-19 testide, ravi ja vaktsiinide väljatöötamist, tootmist ja võrdset kättesaadavust) vaktsiinidega tegelev haru. COVAXi mehhanismi juhivad Ülemaailmse Vaktsineerimise ja Immuniseerimise liit (GAVI, the Vaccine Alliance), Rahvusvaheline Vaktsiinikoostöö algatus (CEPI) ja Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). Selle eesmärk on kiirendada COVID-19 vaktsiinide väljatöötamist ja tootmist ning tagada õiglane ja võrdne juurdepääs kõigile maailma riikidele. www.who.int/initiatives/act-accelerator/covax. UNICEF koostöös PAHO Revolving Fundiga püüab COVAX-i mehhanismi vahendusel juhtida COVID-19 vaktsiinide annuste hankimist ja tarnimist.

Kiriku humanitaarabi organisatsioon Latter-day Saint Charities
Latter-day Saint Charities on Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku humanitaarabi üksus ja on seni toetanud 1050 COVID-19 abiprojekti 152 riigis. Kiriku humanitaarabi organisatsioon Latter-day Saint Charities annab rahalist toetust silmapaistvatele ülemaailmsetele vaktsineerimispartneritele, et hankida vaktsiinid ja viia läbi vaktsineerimisi, jälgida haiguspuhanguid ja neile reageerida, koolitada tervishoiutöötajaid ning arendada haiguste vähendamise ja likvideerimise programme. Nende töö tulemusena vaktsineeritakse rohkem lapsi ja väheneb leetrite, punetiste, ema ja vastsündinu teetanuse, lastehalvatuse, kõhulahtisuse, kopsupõletiku ja kollapalaviku tõttu kaotatud elude arv.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.