Pressiteade

Kontsert „Jõuluime tunnistajad – Kristuse võrdkujud” Euroopas tähistab Kristuse sündi

Kaksteist Euroopa artisti osalevad iga-aastasel kontserdil, mis toimub 11. detsembril 2022 kell 19.00 Eesti aja järgi

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku tunniajane jõulukontsert „Jõuluime tunnistajad – Kristuse võrdkujud”, milles esinevad kümme populaarset Euroopa artisti, toimub kogu Euroopas 11. detsembril 2022 kell 19.00 Eesti aja järgi. Ettekanne keskendub traditsioonilistele jõulusümbolitele, nagu täht, kuusepuu, kellukesed, kingitused jne, ja nende seosele Jeesuse Kristusega.

Vanem Massimo De Feo, Kesk-Euroopa piirkonna usujuht, ütles: „Me kutsume kõiki saama osa sellest ilusast jõulukontserdist ja jagama seda pere, sõprade ja naabritega. See lahutab meelt, rõõmustab südameid ja tõstab tuju. See tuletab meile õrnalt meelde, et jõulusümbolid suunavad meid armastuse, heategevuse ja rahu ning nende vooruste ülima allika – Issanda Jeesuse Kristuse poole.”

Londonis Charles Dickensi muuseumis ja Hispaanias Mérida Rooma amfiteatris filmitud kontserdil esinevad kaksteist Euroopa artisti mitmes muusikažanris: Ruth Lorenzo (Hispaania), the Herreys (Rootsi), Salome Moana (Šveits), Naura (Hispaania), Igor ja Vesna Gruppman (Ukraina ja Serbias), Alex Sharpe (Iirimaa), Jack ja Marta Tyndale (Ühendkuningriik ja Hispaania) ning Wolfgang ja Constanze Gebauer (Saksamaa ja Austrias). Jutustaja on Savannah Stevenson (Ühendkuningriik).

Kõik esinejad, nagu ka neid saatnud ansambli kümme esinejat, andsid oma aega ja andeid sellele lavastusele tasuta. Kiriku Põhja-Euroopa piirkonna juhataja vanem Hans T. Boom ütles: „See ainulaadne kontsert on iga esineja südamlik armastuseand kogu Euroopale. Ma arvan, et vaatajad tunnetavad seda.”

Programm on ingliskeelne ja seda saab vaadata 31 keeles, kas dubleeritult või subtiitritega, sealhulgas albaania, armeenia, bulgaaria, horvaadi, tšehhi, taani, hollandi, eesti, soome, prantsuse, gruusia, saksa, kreeka, ungari, islandi, itaalia, läti, leedu, makedoonia, malta, norra, poola, portugali, rumeenia, serbia, slovaki, sloveeni, hispaania, rootsi, türgi ja ukraina keeles.

Boom lisas: „See on teine aasta, mil Jeesuse Kristuse Kirik Euroopas kauni jõulukontserdi korraldab, ja meie jaoks on väga oluline, et selle aasta artistid on kõik Euroopa talentide seast – need on meie naabrid ja sõbrad, kes jagavad „oma andeid ja usku”.”

Kontserdi formaat ja kuidas vaadata

Kontsert filmitakse inglise keeles ja seda esitatakse 31 keeles. Seda saab vaadata Kiriku ametlikes kanalites, sealhulgas: valgustamaailma.org, piirkonna iga riigi kodulehel, YouTube’is ja Facebookis alates pühapäevast, 11. detsembrist 2022 kell 19.00 Eesti aja järgi kuni 2023. aasta jaanuarini.

Koos programmiga korraldatakse lastele ja nende peredele tegevusi, mis on leitavad veebilehelt valgustamaailma.org.

Lisamaterjalid, sealhulgas jõuluaja teenimiskalender, plakatid, jaotmaterjalid ja reklaamvideod, on peagi kättesaadavad aadressil valgustamaailma.org.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.