Pressiteade

Kiriku juhid ütlevad noortele täiskasvanutele Näost näkku üritusel: „Pürgige usus edasi”

Vanemad Ulisses Soares ja Craig C. Christensen osalesid 15. septembril 2019 90-minutilisel ülemaailmsel näost näkku -ülekandel Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku noortele täiskasvanutele.

 

„Me loodame, et suudame aidata teil täna õhtul leida vastuseid küsimustele otse meie Taevaselt Isalt, kes teid väga armastab,” ütles vanem Soares pühapäeval. Lootus on „teadmine, et võite minna edasi, seistes silmitsi selle elu katsumustega, usaldades kedagi, kes teid suunab, juhatab, aitab ja toetab”.

Vanem Soares, Kaheteistkümne Apostli Kvoorumi liige, ja vanem Christensen, Utah piirkonnajuhataja, rääkisid sellel küsimuste ja vastuste formaadis üritusel mitmel teemal, näiteks muuhulgas sellest, kuidas mõista evangeeliumitõdesid, elada nende järgi küsimusi esitades ja vastuseid saades ning kuidas leida kuulumistunnet.

Ülekande eel innustati noori täiskasvanuid vanuses 18–30 saatma vanem Soaresele ja vanem Christensenile küsimusi veebilehe ChurchofJesusChrist.org ja teiste sotsiaalmeediakanalite kaudu.

„Leian, et see on meie jaoks imeline, sest aitab meil teada, mis toimub nende südames ja meeles, ning annab meile võimaluse vastata küsimustele evangeeliumipõhimõtete vaatenurgast,” ütles vanem Soares. „Mõnikord peate ilusa kõne ja ootate, et inimesed tabaksid selles peituvat tunnet, kuid on parem, kui saab keskenduda teiste isiklikele vajadustele.”

Vanem Soares ja vanem Christensen vastasid erinevatele noorte täiskasvanute küsimustele, mis puudutasid selliseid teemasid nagu abielu, Kiriku misjonilt enneaegselt koju naasmine ja elu katsumustega silmitsi seismine.

„Minu arvates peame meeles pidama, et oleme siin maailmas selleks, et õppida ja kasvada,” ütles vanem Christensen, vastates noorele naisele Arizona osariigist, kes küsis, kuidas teha elus olulisi otsuseid tehes parim valik. „Selle osana tuleb palvemeelselt kaaluda, mida sa peaksid tegema, ja siis usus edasi minna.”

Lisaks kogu maailmast interneti kaudu küsimuste saamisele esindas otsesaate stuudiopublik Kiriku ülemaailmset viimse aja pühade noorte täiskasvanute liikmeskonda rohkem kui 20st riigist.

„Arvan, et võimalus saata oma küsimusi, neid jagada ja neile vastuseid saada aitab meil teada, et me pole üksi … võime kõik leida rahu ja kõigi jaoks on lootust,” ütles Liliana Tapia, 21-aastane viimse aja pühast pöördunu Michoacánast, Mehhikost.

Lily aitas juhtida seda üritust, mis leidis aset Brigham Youngi ülikooli ülekandekeskuses Provos, Utah osariigis.

See otseülekanne oli vanem Soarese esimene ülemaailmne ülekanne noorte täiskasvanutega alates sellest, kui teda 2018. aasta märtsis Kaheteistkümne Apostli Kvoorumisse teenima kutsusti.

„See oli meeldiv ja imeline,” ütles vanem Soares. „Tundsime sulnist vaimu vaid mõeldes, milline ülemaailmne publik meid ootab.”

Vanem Christensen väljendas armastust ja tänu võimaluse eest suhelda just selle vanuserühmaga. „Me soovisime muidugi, et nad teaksid, et Jumal neid armastab, ning et nad jätkaksid oma jõupingutusi,” ütles vanem Christensen. „Nad ei pea olema täiuslikud, kuid nad peaksid jätkama oma püüdlusi ning jätkuvalt keskenduma sellele, mis on tõeliselt oluline.”

Lisaks esitasid esmakordselt ülemaailmsel näost näkku -üritusel Kiriku juhtidele küsimusi portugali ja hispaania keelt kõnelevad noored täiskasvanud ilma tõlgi abita.

„Mõnikord ei saa palved vastust, kuid usun, et vanem Soares ja vanem Christensen ning nende tunnistused ja kogemused võivad noori täiskasvanuid aidata,” ütles Chun Shen Hung, 22-aastane noor, kes kolis hiljuti Taiwanist Ameerika Ühendriikidesse, et seal ülikoolis õppida.

Priscilla Da Silva Porto Alegrest Brasiiliast viibis üritusel kohapeal ja ütles, et hindab Kiriku juhtide kaemusi ning püüab leida viise, kuidas neid oma ellu rakendada. „Tahan minna koju ja mõelda täna kuuldu üle ning vaadata, mida Issand soovib, et ma teeksin,” ütles Da Silva.

Eelmistel näost näkku -üritustel ja ülemaailmsetel pühalikel koosolekutel noortele täiskasvanutele on osalenud Kiriku juhid vanem Quentin L. Cook Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist, vanem Dale G. Renlund Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist ja tema abikaasa Ruth ning teised Kiriku juhid.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.