Pressiteade

Kirik aitab Salt Lake Citys korraldada ÜRO konverentsi

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku juhid aitavad sel nädalal Salt Lake Citys korraldada 68. ÜRO kodanikuühiskonna konverentsi. Eelseisvate päevade jooksul viibivad Ameerika Ühendriikide Utah’ osariigi pealinnas tuhanded osalejad. Salt Lake City on Ameerika Ühendriikide esimene linn väljaspool ÜRO peakorterit New York Cityt, kus iga-aastast üritust peetakse.

 

Kiriku humanitaarabi organisatsioon Latter-day Saint Charities, koostöös algatusega Feeding Children Everywhere, American Airlines ja JustServe, panevad Salt Palace’i konventsioonikeskuses konverentsi ühe osana kokku 375 000 toidupakki, mis toimetatakse puudustkannatavatele lastele.

„Ma olen täiesti jahmunud, kui palju inimesi on kokku tulnud,” ütles õde Sharon Eubank, Latter-day Saint Charitiesi president ja esimene nõuandja Abiühingu üldjuhatuses. „Toidupuudus on miski, mida me kõik saame lihtsa vaevaga leevendada.

Meile on oluline inimesed kokku tuua. ‥ Nii näitad, et armastad Jumalat ja oma ligimest,” lisas õde Eubank.

„Ilma vabatahtlike abita, kes õla alla panid, ei oleks me seda teha saanud,” sõnas Dave Green, Feeding Children Everywhere´i tegevjuht. „Mõistsime, et paljud ameerika pered näevad ränka vaeva, et endale korralikku toitu lubada.”

„Mulle meeldis see võimalus tulla ja midagi käegakatsutavat ära teha,” selgitas vabatahtlik Sarah Parson organisatsioonist Lifting Hands International.

„Olen kohanud inimesi kõikjalt maailmast,” sõnas Mark Maxfield Salt Lakeʼi Rotary klubist. „Ma arvan, et selle konverentsi eesmärk ei ole niivõrd anda kellelegi üheks päevaks kala, vaid aidata neil õppida kogu ülejäänud elu kala püüdma.”

„See ettevõtmine on väga hästi organiseeritud ja ühiskonnas juurdunud,” sõnas Alison Smale, ÜRO peasekretäri rahvusvaheliste suhete assistent, kes aitas teisipäeval toitu kokku koguda. „Ma olen seda meelt, et inimeste põhiinstinkt on teisi aidata. ‥ See on üks viis seda organiseeritult teha.”

„Nii tore, et ta otsustas siia tulla ja vaadata, kuidas teenimisprojekt edeneb,” ütles vanem Allen D. Haynie Seitsmekümnest. „Ma arvan, et aitame kõigil näha, mida võib korda saata, kui ühineda ja kui tunneme muret millegi nii olulise pärast nagu laste toitmine.” Õieti tänas ta kõiki vabatahtlikke.

ÜRO on andnud organisatsioonile Latter-day Saint Charities ECOSOCʼi (Majandus- ja Sotsiaalnõukogu) staatuse. JustServeʼi kasutatakse kui vahendit, mille kaudu vabatahtlikud teenimisprojekti jaoks kokku tuua.

Selleaastase konverentsi teema on „Linnade ning kogukondade jätkusuutlikuks ja kaasavaks muutmine”.

„Kui selle asemel et midagi lihtsalt spontaanselt teha, töötada südamega ‥ siis on tulemus jätkusuutlik,” sõnas Sabita Geer ÜRO valitsusväline esindaja hindu spirituaalsest liikumisest Brahma Kumaris.

Teisipäeva õhtul andis Templiväljaku Tabernaaklikoor konverentsikeskuses konverentsil osalejatele kontserdi.

Õde Eubank osales teisipäeva hommikusel kodanikkonnateemalisel istungil, kus arutati kogukonna tasandil valmisolekut õnnetusteks. „Oma 21-aastase kogemuse põhjal võin öelda, et igaüks saab midagi väikest selleks ära teha.”

Ta jätkas: „Mõnes kohas võib selleks olla peen 72-tunnikomplekt, mida me kuskil hoiame. Mujal võib see tähendada, et kallad iga kord süüa tehes natuke riisi tühja limonaadipudelisse ja hoiad seda voodi all, nii on toidu- ja veepuuduse ajaks väike varu olemas.”

„Südantliigutav on näha paljusid eri rahvaid ja organisatsioone kokku kogunemas, et muuta maailm kogu inimkonnale paremaks,” ütles piiskop Gérald Caussé juhtivast piiskopkonnast, kes kõneles kolmapäeva pärastlõunal konverentsi viimasel pleenumil.

„Nii nagu meie planeedi kaitsmine nõuab väärilisi isiklikke ohverdusi, võime ohverdada ka selle nimel, et aidata ja kaasata neid, kes on meie ümber, kes nad ka poleks,” sõnas piiskop Caussé.

„Nii tiivustav on näha siin täna noori ja nende indu muuta maailm paremaks,” lisas ta. „Näidake meile teed; võtke teatepulk enda kätte; hoidke leeki eredana; suunake oma entusiasm õigesse kohta; leidke viise, kuidas oma naabruskonda, kogukonda, linna, riiki ja kogudust teenida. Teenige nii kodus kui ka välismaal. Seda tehes õnnistatakse neid, keda te aitate, ja ka teid ennast.”

Piiskop Caussé sõnul pakiti konverentsi jooksul rohkem kui 501 000 toiduportsu. Kaasa aitasid rohkem kui 4000 vabatahtlikku. Konverentsi eesmärk ületati enam kui 126 000 portsjoniga.

Konverentsi vältel oli osalejatel samuti võimalus käia vaatamas Kiriku Sotsiaalabi väljakut ja konventsioonikeskuse näitust pealkirjaga „Connect Belong”, kus tutvustati organisatsioone Latter-day Saint Charities, JustServe ja FamilySearch.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.