Pressiteade

Kirik kuulutab ülemaailmselt välja BYU–Pathway programmi

Programm on saadaval 35 keeles üle Euroopa.

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimene Presidentkond teatab ülemaailmse kõrgharidusorganisatsiooni BYU–Pathway Worldwide (BYU–PW) loomisest. See institutsioon vastutab kõikide tunnistuse või kraadi saamisega lõppevate veebipõhiste programmide eest, mida Kiriku haridussüsteem pakub.

Seda uut organisatsiooni juhib Clark G. Gilbert, praegune BYU-Idaho rektor. BYU–Pathway Worldwide asukohaks on Salt Lake City Utah osariigis ja proramm alustab tööd 1. mail 2017. President Dieter F. Uchtdorf, teine nõuandja Esimeses Presidentkonnas teavitas sellest teisipäeval templiväljakul toimunud pressikonverentsil.  

BYU–Pathway Worldwide kasvas välja BYU–Idaho Pathway programmist, mis algas 2009. aastal 50 õpilasega pilootasukohtades Idaho, Arizona ja New Yorgi osariikides. Seelest ajast on programm laienenud peaaegu 500 asupaika 50 riigis ja pakkunud õppevõimalusi 57 000 õpilasele.

 

Mis on BYU-Pathway?

Pathway on üheaastane Kiriku haridusprogramm, mis on saadaval BYU-Idaho veebilehe kaudu kõikidele täiskasvanud Kiriku liikmetele rohkem kui 35-s Euroopa riigis. Pathway keskendub hariduslikule ja elukutselisele arengule, kuid selle edukust mõõdetakse järgmise kolme vaimse eesmärgiga:

  1. viia evangeelium õpilaste südamesse;

  2. aidata õpilastel saada võimekaks õppijaks;

  3. valmistada õpilasi peret juhtima ja toetama.

Veebipõhist õppimist toetatakse kohalike õpilaste iganädalastel kohtumistel või videokonverentsidel Pathway misjonäridega, et arutada kursuse materjali seltskondlikus õhkkonnas. Videokonverentsi võimalus on mõeldud õpilastele, kes elavad Pathway asukohast liiga kaugel, et kohal käia.

Programm on saadaval järgmistes Euroopa riikides: Albaania, Austria, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Kosovo, Läti, Leedu, Moldova, Holland, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Venemaa, Sloveenia, Hispaania, Rootsi, Türgi, Ukraina ja Suurbritannia.

Õpilased õpivad praktilisi eluoskusi, olulisi juhtimisoskusi, õpivad matemaatikat ja rahandust ning saavad professionaalse suhtluse oskusi inglise keeles. Pathway on akrediteeritud Ameerika Ühendriikides BYU-Idahos ja seda juhitakse sealt. Lisainfo aadressil pathway.lds.org.  

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.