Pressiteade

Balti misjoni Noorte Naiste laager

28. juuli kuni 2. august toimus Pärnumaal Tõstamaa vallas Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Balti misjoni Noorte Naiste laager. Osalesid neiud Eestist, Lätist, Leedust ja Valgevenest.

Eesti ringkonna Noorte Naiste ühingu juhataja Jacqueline Baumer, kes oli selle laagri peakorraldaja, on öelnud, et see oli üks võrratumaid ettevõtmisi, milles tal on olnud õnnistus osaleda.

„Nägin oma silmaga imesid, mida Jumal saadab, et oma tööd edasi viia, ja enamik neist imedest sündis teiste inimeste kaudu! Tore oli näha inimesi kõikjalt Baltikumist ja USA-st kokku tulemas ja seda unistust ellu viimas,“ ütles õde Baumer.

Kõikide Balti riikide kartmatud Noorte Naiste juhid veetsid pikki tunde palvetades ja töötades, et töötada välja sedasorti tüdrukutelaagri logistikat – koos arutati eelarve, laagri teema kui ka toimumiskoha üle.

Koos otsustati aidata tüdrukutel laagri kaudu mõista, et nad on taevase Kuninga tütred, kel on jumalik loomus. Selleks et aidata neil mõista nende potentsiaali, jutustati lugusid ja kogemusi Kiriku varajaste teerajajate elust ning arutati, mil moel on tüdrukud praegu teerajajad Balti riikides. Samuti toimus teerajajate rännak – tüdrukud kandsid seal uhkusega oma põllesid ja mütse. „Nad ei suutnud uskuda, et keegi oli need spetsiaalselt nende jaoks õmmelnud ja et nad võivad need pärast endale jätta. Paljud olid nõus kandma neid ka järgmisel päeval kirikus,“ lisas õde Baumer.

Kogu laagri vältel peeti palju vestlusi evangeeliumi teemadel, jagati tunnistust ja mis kõige tähtsam – oli tunda suurt ühtsust tüdrukute, juhtide ja Issanda vahel. Õde Baumer ütles: „Koos töötades nägime Issanda kätt igal pool. Inimesed, keda me üldse ei tundnudki, nägid kaugel Utah´s vaeva, et meie laagrit tõeliselt mälestusväärseks muuta. Nad trükkisid meile laulikuid, laagri käsiraamatuid, kogusid kokku ja kirjutasid üles teerajajate lugusid ning valmistasid koguni igale tüdrukule teerajajate stiilis põlle, tanu ja nahast käepaela, millele oli neiu emakeeles graveeritud sõna „Mäleta“.“

Kõik tüdrukud väljendasid laagri lõpus tänulikkust, et said selles osaleda ja kuidas see tugevdas nende usku ja kui palju see nende jaoks tähendab, et nad teiste Balti riikide omavanuste tüdrukutega tuttavaks said.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.