Pressiteade

Algühingu lapsi kutsutakse 2025. aastal teisi teenima

Primary-Service-initiative
Primary-Service-initiative
Algühingu lapsed osalevad teenimisüritustel. 2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku 3–11-aastaseid lapsi teenival Algühingul on rikkalik lapselt-lapsele teenimise pärand ja seda juba alates Algühingu loomisest 25. augustil 1878.

Algühingu lapsed annetasid mitukümmend aastat penne, et aidata toetada Utah’s asuvat haiglat Primary Children’s Hospital.

Primary-Service-Initiative
Primary-Service-Initiative
Algühingu lapsed annetasid mitukümmend aastat penne, et aidata toetada Utah’s asuvat lastehaiglat. Alates 2025. aastast kutsutakse Algühinguid kõikjal maailmas osalema iga-aastases teenimisprojektis.© 2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Alates 2025. aastast kutsub Algühingu üldjuhatus kõiki Algühinguid üles korraldama iga-aastast heategevusprojekti, mis võimaldaks sellel pärandil jätkuda.

„Me loodame, et see ülemaailmne jõupingutus aitab lastel mõista, et nad on Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku tähtis osa ning nad saavad tähendusrikkal viisil panustada,” oli kirjas Algühingu üldjuhatuse avalduses. „Kui lapsed teenivad, suureneb nende armastus Päästja vastu ja nad tunnevad rõõmu, kui jagavad Tema armastust teistega.”

„Kui lapsed teenivad, suureneb nende armastus Päästja vastu ja nad tunnevad rõõmu, kui jagavad Tema armastust teistega.” – Algühingu üldjuhatus

Teenimisüritusi võib korraldada koguduse või vaia tasandil ja need peaksid hõlmama igas vanuses lapsi. Algühingu juhatus soovitab, et lapsed oleksid teenimisprojekti organiseerimisse kaasatud ning nad kutsuksid osalema ka oma sõpru, pere- ja koguduseliikmeid.

„Ootame põnevusega, et näha, kuidas lapsed üle kogu maailma toovad oma kogukondadesse positiivseid muutusi ja jagavad rõõmu, mida evangeelium toob,” ütles Algühingu juhatus.

Kirik kogub terve selle aasta jooksul teenimislugusid ning jagab neid. Viimse aja pühadel palutakse esitada lugusid, videosid, joonistusi ja fotosid ajakirja Sõbrake kaudu. Koguduse juhtidel palutakse esitada lugusid üksuse ajaloo tarbeks üksuse ajaloo veebitööriista kaudu.

Lisateavet ja vastuseid küsimustele leiab järgnevast rubriigist „Korduma kippuvad küsimused”.

Korduma kippuvad küsimused: Algühingu teenimisalgatus

K: Millal peaksime oma teenimisürituse läbi viima? Kas millal tahes aasta jooksul?

V: Jah. See tegevus on mõeldud tähistamaks 1878. aasta augustis toimunud Algühingu asutamist, kuid kohalikud Algühingud võivad planeerida teenimisürituse millal tahes aasta jooksul, mis sobib kohalike oludega.

K: Kas on sobilik ühendada see teenimisüritus suurema teenimisalgatusega meie kogukonnas või riigis?

V: Jah. Me loodame, et planeerite ürituse mil iganes teile sobib ning et need teenimisüritused on lastele sobivaks võimaluseks kutsuda osalema ka oma sõpru, pere- ja koguduseliikmeid.

K: Mis siis kui meie Algühing on väga väike või meil pole suure teenimisprojekti jaoks piisavalt osalevaid lapsi?

V: Igasugune teenimistegu on tähtis. Osaleda võib ka vaid ühe või kahe lapsega.

K: Kas see teenimisüritus võib asendada minu koguduse selle kuu Algühingu üritust?

V: Jah. Soovitame teil sobitada see üleskutse teie kohalike olude, ajakavade ja võimetega.

K: Kuidas peaksime seda üritust rahastama?

V: Selle ürituse eest tuleks tasuda koguduse eelarvest. Samuti on võimalik teenida mitmel viisil kasutades aega, teadmisi, oskusi ning armastust.

K: Millised vahendid on ürituse planeerimiseks saadaval?

V: JustServe.org lehekülg võib olla väärtuslik allikas vabatahtlike tegevuste planeerimisel lastele, keda teenite. Kui JustServe ei ole teie piirkonnas saadaval, siis võite vaadata sellel lingil olevaid materjale: https://www.justserve.org/Primary.

K: Kas see üritus peaks toimuma koguduse või vaia tasandil või kas see võib toimuda ka Algühingu klassi või ürituste rühma tasandil?

V: Planeerige teenimisüritus, mis sobib teie kohalike vajaduste ja oludega kõige paremini. Teid julgustatakse teenima üheskoos organiseeritud viisil, kuid rühma suuruse võib paika panna kohalikest vajadustest lähtuvalt.

K: Kas võime kutsuda osalema Algühingu laste õdesid-vendi ja vanemaid?

V: Jah. Teenimisüritus peaks juhinduma laste võimetest ja keskenduma lastele, kuid osalejaid innustatakse kutsuma üritusele ka teisi (sh neid, kes ei ole Kiriku liikmed).

K: Kas teenimisürituse võib organiseerida ka koostöös kohaliku mittetulundusühinguga?

V: Jah. Teid innustatakse tegema koostööd kohalike organisatsioonidega, et saada teada oma piirkonna vajadustest ning teenimisvõimalustest.

K: Kuidas saame kõige paremini kaasata lapsi teenimisprojekti planeerimisse ja läbiviimisesse?

V: Võite paluda lastelt abi ideede leidmisel, küsida neilt tagasisidet, milline teenimine oleks nende jaoks tähendusrikas ning võite kaasta neid nii palju kui võimalik ka planeerimisprotsessi ja ürituse läbiviimisesse. Aidake neil tunda, et neil on oma osa selles Päästja viisil teenimise võimaluses.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.