Teema

Ajaloolised paigad

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik paneb suurt rõhku enda ajalooga seotud paikade säilitamisele ja nende avalikkusele tutvustamisele.Kirikul on kümneid ajaloolisi paiku, kus igat usku inimesed võivad õppida ajaloo, usu ja pühendumuse tähtsusest.

„Meie ajaloolised paigad aitavad meil jutustada viimse aja pühade ainulaadset lugu,” ütles Kiriku ajaloolane ja ülestähenduste pidaja vanem Marlin K. Jensen.„Igas paigas on palju ajalooliselt korrektseid detaile ja kaasahaaravaid väljapanekuid, et aidata inimestel paremini mõista, kes me oleme ja mis on meie jaoks tähtis.”

Kõikide ajalooliste paikade külastamine on tasuta ja need on avalikkusele avatud.Mõned paigad on suured ja hõlmavad mitmeid asukohti, nagu Nauvoo Illinoisi osariigis või Palmyra New Yorgi osariigis.Teised paigad on väiksed ja kätkevad vaid skulptuuri või väikest hoonet, nagu Gadfield Elmi kabel Inglismaal või Mormooni pataljoni mälestuspaik San Diegos Californias.Paljud ajaloolised paigad pakuvad peredele lõbusat ajaviidet.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.