Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Abiühingu uus üldjuhataja õde Jean B. Bingham kõneles neljapäeval New York City`s ÜRO-s usul põhineval paneelarutelul „Tähelepanu usul” Kiriku humanitaarabi püüdlustest. Iga-aastase infotunni korraldas ÜRO. Avaliku informatsiooni osakond.
Õde Bingham, kes juhib Kiriku rohkem kui 7,1 miljonit mormoonist naist, ütles: „Mul on au olla täna siin ja arutleda usul põhinevate organisatsioonide rolli üle kannatuste vähendamisel ja maailma inimeste seas võimekuse tõstmisel, eriti nende seas, kes on kõige haavatavamad.” Abiühingut, mis rajati 175 aastat tagasi, peetakse ka üheks maailma vanimaks ja suurimaks naisorganisatsiooniks.
Hiljuti naasis õde Bingham ÜRO Lastefondi UNICEF külastuselt Ugandast, kus ta käis koos oma esimese nõuandja õde Sharon Eubankiga, kes on VAP Heategevuse juhataja ning viibis koos temaga New Yorgis. Märtsis reisisid kaks Kiriku naisjuhti Bidi Bidi pagulaste ümberasustamise keskusesse, mis on üks maailma suurimaid. Pagulased saabuvad Lõuna-Sudaanist ja seda ümbritsevatest Aafrika riikidest, kus valitsevad tsiviilrahutused ning põud.
Õde Bingham mainis lühidalt mormoonidest teerajajate rännakut läände 1840ndatel, kui põgeneti tagakiusamise eest, ja Kiriku ülemaailmse humanitaartöö rajamist, mis asutati 1985. aastal vastusena näljahädale Ida-Aafrikas. Alates 1985. aastast on VAP Heategevus andnud abi 1,89 miljardi dollari eest 189-s riigis.
Kiriku humanitaarabi käsi, VAP Heategevus, on abistanud üheksat USA föderaalselt volitatud pagulaste ümberasustamise agentuuri, kaasa arvatud kuut usul põhinevat organisatsiooni.
Õde Bingham ütles: „Kuigi meie uskumused ja veendumused võivad olla erinevad, oleme me teiste uskudega ühtsed pühendumuses ülemale põhjusele, mis ületab meie isiklikud huvid ja motiveerib meid andma oma vara, aega ja energiat kaasinimeste heaks.”
Pagulas- ja integratsioonipoliitika paneelarutelu eesistujaks oli Caryl Stern UNICEF USA president ja CEO. Koos õde Binghamiga osalesid arutelus Islamic Relief USA (USA Islamiabi) CEO Anwar Khan, Domestic Resettlement Divisioni juht (Kodumaine ümberasustamise osakond) Barbara Day, Bureau of Population, Refugees and Migration, U.S State Department (USA Riigidepartemangu Rahvastiku-, pagulaste- ja migratsioonibüroo), Episcopal Migration Ministries (EMM) (Episkopaalkiriku migratsiooni teenistus) direktor vaimulik Canon E. Mark Stevenson ning Abdul Saboor, kes on EMM-i poolt abistatud pagulane.
„Õde Bingham on tõenäoliselt kõige kõrgem Kiriku ametnik, kes on kunagi käinud ÜRO-s kõnelemas,” lisas õde Eubank. „Kuulda teda kõnelemas teiste arutelul osalejatega ja toetada teineteise tööd oli minu jaoks väga liigutav. Ma istusin kuulajaskonna seas ja judinad jooksid üle mu keha, kui mõtlesin, et selline ongi Abiühing!”
Kolmapäeval osalesid Abiühingu juhid diplomaatiliste naiste lõunasöögil ja reisisid üle Hudsoni jõe, et kõneleda Viimse Aja Pühade ning kutsutud külaliste koosolekul Newark`is, New Jersey`s.
Õde Ebank ütles: „Usul põhinevad organisatsioonid suudavad luua infrastruktuure kiiremini kui valitsused.”
Kirik on töötanud koos UNICEF-iga ja seda toetanud rohkem kui 20 aastat. Ta on teinud koostööd UNICEF-iga, et võimaldada lastele vaktsiine ja haridust ning rahuldada teisi vajadusi üle maailma.
Paneelarutelu kuulamiseks külastage webtv.un.org.