Pressiteade

„Valgusta maailma” jõulukampaania innustab kristlikku teenimist

Viimse aja pühad osalevad ülemaailmses ettevõtmises

Viimse aja pühad ja nende sõbrad kogu maailmas innustavad kõiki leidma jõuluajal teenimisvõimalusi, et tähistada Jeesuse Kristuse elu. Jõulukampaania „Valgusta maailma” jõuab vaatajateni üle maailma alates reedest, 24. novembrist 2017 ja kestab kuni esimese jõulupühani 25. detsembril.

 

„Valgusta maailma” kampaania, mis toimub teist aastat järjest, keskendub Jeesuse Kristuse, „maailma valguse” (Jh 8:12) valguse tähistamisele ja jagamisele. Päästja kuulutas: „Teie olete maailma valgus.” (Matteuse 5:14)

„Kui järgime Päästja eeskuju ja elame nii, nagu elas ja õpetas Tema, siis põleb see tuli eredalt meie sees ja valgustab teed ka teistele,” ütles president Thomas S. Monson 2015. a sügisese üldkonverentsi kõnes.

Meediaartiklid

Jagatav veebisisu on saadaval aadressil mormon.org, sealhulgas uus inspireeriv video 33 keeles ja teenimise advendikalender, „25 viisil 25 päevaga”, mis innustab kõiki järgima sel jõuluajal Kristuse õpetusi. Iga päev võib veebilehel mormon.org näha lühikest videot Päästja õpetustest ja teenimisideest. Veebileht on saadaval inglise, hispaania ja portugali keeles. Veebi avalehel on saadaval lingid vahenditele veel 29 keeles.

Peamise video mängitav/allalaaditav versioon on saadaval ka Kiriku evangeeliumi raamatukogu rakenduses.

Jagatavat sisu postitatakse mormon.org sotsiaalmeedia lehtedele, nagu Facebook, Twitter, Google+, Pinterest ja Instagram. Sotsiaalmeedia kasutajaid innustatakse jagama oma kogemusi, kasutades teemaviidet #ValgustaMaailma.

Sellele lisaks võib „Valgusta maailma” väljapanekuid näha külastuskeskustes üle maailma, sealhulgas Mexico Citys ja Pariisis. Reklaamitahvleid võib näha New York City Times Square’il, Salt Lake Citys, Los Angeleses ja Mexico Citys.

Liikmetele ja misjonäridele on internetis saadaval plakatid ja jaotusmaterjalid, mille abil innustada teisi kampaanias osalema.

Heategevusüritused

Kampaania osana toimub kontserdisari, kus esinevad „Valgusta maailma” brändi esindajad, kellel on sotsiaalmeedias palju järgijaid, näiteks esineb ansambel The Piano Guys YouTube’i New Yorgi stuudios 12. detsembril ja laulja David Archuleta annab kontserdi Peruus Limas.

Ameerika Ühendriikides ja Kanadas on kavas korraldada 90 heategevusüritust, nende hulgas on nii suuri annetuste kogumisi kui väiksemaid teenimistegusid. Kampaaniaga toetatakse samuti 28 kohalikku teenimisüritust üle maailma. Projektide hulgas on jõulupakkide valmistamine lastekodudele Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes ning toidu, riiete ja puhastusvahendite kogumisüritused Floridas, Nova Scotias ja teistes paikades.

Salt Lake City Joseph Smithi memoriaalhoone külastajad märkavad fuajees „Valgusta maailma” müügiautomaate, mille abil saab annetada esemeid mõnele Kiriku heategevuspartnerile, milleks on näiteks CARE, Utah Food Bank, Eye Care 4 Kids, WaterAid, Water For People ja JustServe. Ostetavate asjade hulgas on isegi kupongid elus kanade ja kitsede annetamiseks puudusekannatajatele arengumaades.

Kampaania ajalugu

Kiriku misjoniosakond on toetanud jõulu- ja ülestõusmispühade veebikampaaniaid juba mitme aasta jooksul. Eelmise aasta kampaania „Valgusta maailma” sisaldas videoid ja 25 päeva advendikalendrit ideedega, kuidas jõuluajal teenida.

Eelmise kevade ülestõusmispühade kampaania sisaldas 33 keeles jagatavat videot, mis kujutas Jeesuse Kristuse kui Rahuvürsti rolli.

2015. aasta detsembris jõudis jõulukampaania „Päästja on sündinud” miljonite inimesteni kogu maailmas. Miljonite inimesteni jõudis ka 2016. aasta kevadel korraldatud „Follow Him” (Järgi Teda) ülestõusmispühade kampaania.

Kirik algatas oma esimese ülestõusmispühade kampaania 2014. aastal nädalapikkuse sotsiaalmeediakampaaniaga „Because of Him” (Tänu Temale). 2014. aasta detsembris jagati ülemaailmse vaatajaskondadega kuupikkust jõulukampaaniat „He Is the Gift” (Tema on kingitus).

Lisainfo saamiseks külastage veebilehte mormon.org.


 

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.