Pressiteade

Nüüd saab veebilehel FamilySearch.org otsida kaheksat miljardit nime

Maailma suurim genealoogiateenus FamilySearch on avaldanud oma ajalooliste arhiivide kogu 8 miljardi otsitava nimega.

Kuigi see on märkimisväärne saavutus, „on kõige olulisemad isiklikud perekonnasidemed”, ütles FamilySearchi genealoogia vanemteadur David Rencher. „Iga uue ülestähendusega on võimalus leida sugupuust puuduv lüli. Ja see on hinge rahuldav.”

Vabatahtlike, tärkavate tehnoloogiate ja teiste organisatsioonide partnerluse abil lisab FamilySearch (Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku pakutav tasuta teenus) oma veebisaidile iga päev üle miljoni uue otsitava kirje. See organisatsioon on ligi 126 aastat vana, kuid neist 8 miljardist nimest on ainuüksi viimase kümne aasta jooksul lisatud 7 miljardit. Need ülestähendused pärinevad peaaegu igast riigist. Rencheri sõnul on FamilySearchi eesmärk ühendada perekondi kõikjal võimalikult paljude esivanematega.

„See verstapost on vaid jäämäe tipp,” ütles ta. „FamilySearch ei lõpeta enne, kui oleme arvestanud kõigi võimalike andmetega maailma saadaolevates ülestähendustes. Üle 8 miljardi otsitava nime ja üha kasvava nimede arvuga muutub tõenäosus oma sugupuu okste kasvatamiseks iga külastuse ajal järjest suuremaks.”

Inimesed, kes soovivad oma genealoogiaoskusi tugevdada ja rohkem oma juuri avastada, saavad, nagu selle kuu alguses teatati, osaleda tasuta veebipõhisel RootsTech Connect 2021 üritusel. See iga-aastane pereajalookonverents muutub COVID-19 pandeemia tõttu järgmise aasta veebruaris digitaalseks. Kolmepäevasel üritusel toimuvad tunnid paljudes keeltes ja esitlejad on pärit erinevatest paikadest üle maailma.

FamilySearch sai alguse 1894. aastal Utah’ Genealoogia Seltsina. See on kasvanud 300 sugupuuülestähenduse raamatut sisaldavast kiriklikust organisatsioonist ülemaailmseks organisatsiooniks, millel on 3,2 miljardit digitaalset kujutist, 490 000 digitaalset raamatut ja veebipõhine Family Tree funktsioon koos enam kui miljardi kasutajate sisestatud ülestähendusega.

Stiilijuhend:Kirjutades Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirikust, palume esmamainimisel kasutada alati Kiriku täisnime. Lisainfot Kiriku nime kasutamise kohta leiate meie võrgus olevast Stiilijuhend.